Izlejamais Valmiermuižas alus / Butautu Dvaro alus

Izlejamais alus “Valmiermuiža” (Latvija) 5,2% / 2,40 Ls/l (t/c Zoom)

Liels prieks un gandarījums, ka pārsvarā visos Rīgas krogos, klubos, bāros pieejamais izlejamais alus ir Valmiermuižas – viens no labākajiem pašmāju aliem. Kad krogs nebija tuvumā nolēmu iegādāties, pudelēs pildīto Valmiermuižas alu, bet diemžēl tas nelikās tik gards kā izlejamais. Varbūt tad pie vainas bija kroga atmosfēra un patīkamie sarunu biedri, tāpēc nolēmu iegādāties izlejamo alu, kuru var iegādāties gan Miestiņa veikalos, kā arī t/c Zoom, Cenuklubs, IKI u.c. Un lūk pierādījās manas aizdomas, ka Valmiermuižas izlejamais alus garšo daudz gardāk nekā pudelē esošais. Protams cenai arī ir starpība, pudele Valmiermuižas maksā ap 0,99Ls par puslitru vai četrpaka par 3,89Ls un izlejamais alus 1,20 par puslitru. Tikai 20 santīmus dārgāk un tu vari nobaudīt vienu no Latvijas labākajiem un gardākajiem aliem. Cheers!

Butautu Dvaro alus / Butautu muižas alus (Lietuva) 5% / 1,80 Ls/l (t/c Zoom)

Šo iegādājos vienlaicīgi ar iepriekš pieminēto alu, t/c Zoom, kur izlejamā alus veikalā var iegādāties gardus alus ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas – tumšos, gaišos, nefiltrētos un garšvielām bagātos (iesaku noprovēt Vilnius alu ar garšvielām – interesanta buķete). Ja nedzīvo tuvu šim lielveikalam, nebēdā, dodies uz Alus Vēstniecību kur šis alus ir plašā sortimentā un pārdevēji tev izpalīdzēs gan ar ieteikumu gan alus rakstura aprakstu.

Uzreiz pēc Valmiermuižas gan grūti adoptēt savas garšas kārpiņas citam alum, kas pietam ir dzīvais, nefiltrētais alus. Bet ar mierīgu sirdi varu teikt, ka šis dzīvais alus man garšo. Un litrīgā stikla pudele ir jāiztukšo 3jās stundās pēc atvēršanas – nu ļoti īss termiņš. Priekā!

0 thoughts on “Izlejamais Valmiermuižas alus / Butautu Dvaro alus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.