Kabači adžikā no “Spilva”

kabaci-adzika-spilva
Ļoti gards atklājums, jau atkal iz veikala plaukta – kabači adžikā. Pirmo burciņu nopirku aiz intereses un izrādījās lieliska “mērce” pie Lays “Oven baked” kartupeļu čipšiem Naturals. Paši čipsi arī ir gardi pie tam nav pārsālīti un taukaini. Kopā sanāk lieliska uzkoda alus ballītēm un skatoties TV.

Par jauno produktu, Spilva raksta šādi:

Kabači adžikā ir jauns produkts Latvijas tirgū. Šis produkts viennozīmīgi garšos pikantās garšas piekritējiem. Ķiploku un čili piparu kombinācija kopā ar kabačiem dod vienreizēju pikanto garšu. Kabači adžikā ir garšīga uzkoda , kā arī lieliska piedeva pie gaļas un citiem otrajiem ēdieniem. Šo salātu priekšrocība ir tā, ka tie nesatur konservantus. Derīguma termiņš neatvērtā veidā – 36 mēneši.

Man gan prasās vēl vairāk pikantuma, bet tad laikam es nespētu izēst trešdaļu burkas uzreiz pēc tās atvēršanas. Nesen arī pievienoju adžiku pie makaroniem un garšoja lieliski, nafig boloņas mērci ja ir kabači adžikā 🙂 kam prasās gaļu, apcepiet malto gaļu ar sīpoliņuu un gāžam klāt burciņas saturu – ņammmm!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.