Topi Nambo – topinabūri no Latvijas

Jau kādu laiciņu gribēju nogaršot topinambūrus, tā kā tirgus man nav blakus nav arī sanācis. Bet nesen lielveikalā pamanīju košu kastīti ar nosaukumu Topi Nambo un pēc redzamajiem bumbuļiem sapratu, ka beidzot tieku pie kārotā sakneņa/dārezņa.

Ņemu kārbiņu no plaukta, lieku iepirkumu grozā un sāku pētīt, kas tad ir ražotājs? Un uz kastītes rakstīts – ražots Latvijā – lieliski! Latvijā ražotam produktam ir vienmēr jādod priekšroka. Es neteikšu, ka latviešiem ir slikta gaume ar iepakojuma noformējumu, bet pēc kastītes izskata, patiešām likās, ka šis ir importa produkts.

Ko tad īsti iesākt ar topinambūriem, kā tos ēst vai gatavot? Ātri izskrienot cauri interneta forumiem, cilvēki iesaka topinambūrus lietot svaigā veidā, rīvētus klāt pie salātiem. Un patiešām svaigam topinambūram garša ir ļoti garda, pie tam, lai arī miza izskatās ļoti robusta to nevajag mizot.

Pēc garšas es teiktu starp burkānu, riekstu un ābolu. Ļoti kraukšķīgs un iederas kā vienkārša graužamā uzkoda, jo ir sulīgs un ar riekstainu piegaršu. Tik jāatceras, ka topinambūrs ļoti ātri oksidējas – paliek melns. Tāpēc ja servējat kā svaigu uzkodu, kas ilgāku laiku atradīsies uz galda, apslaukiet ar citrona sulu.

Nesmādēju arī krāsnī ceptos: sagriežam ripiņās, izklājam uz pannas un apsmērējam  ar eļļu, lai būtu kraukšķīgi un cep ap 20-30 minūtes 200 grādos. Sanāk ļoti gardi. Tik atceraties, ka topinambūrs, lai arī pēc konsistences atgādina kartupeli ir daudzreiz saldāks, bet uzturvielu ziņā daudz bagātāks. Lūk ko par pašu dārzeni raksta Topi Nambo ražotājs savā mājaslapā:

Ikdienas uzturā pēc iespējas vairāk jābūt dārzeņiem un augļiem.To zina gandrīz visi. Tāpat to, ka kārtīga latvieša ēdienkarte nav iedomājama bez kartupeļiem. Tomēr kartupeļus mēdz dēvēt arī parotro maizi, jo tie satur daudz cietes un cukura. Iespējams, daudzi nezina, ka kopā ar kartupeļiem vai to vietā uzturā var lietot arī topinambūrus. Tie ir līdzīgi kartupeļiem, tikai garenāki, nav tik gludi, toties ir ar saldu garšu, un to uzturvērtība ir krietni lielāka nekā kartupeļiem. Atšķirībā no populārā kartupeļa šī dārzāja – topinambūra – bumbuļos esošie ogļhidrāti ir inulīna formā, un tas īpaši svarīgi gan diabēta slimniekiem, gan tiem, kuri vēlas zaudēt svaru. Turklāt topinambūriem ir vēl viena lieliska īpašība – tie labi pārziemo ārā, tāpēc tos var atstāt uz lauka un ziemā, kad iestājas atkusnis, izrakt. (Šī iemesla dēļ topinambūrus iedēvējuši par bada maizi.)

Sanāca diezgan haotisks ieraksts. Tātad pērkam Latvijā ražoto, nogaršojam bada maizi un ja iegaršojās, pastāstam to saviem draugiem. Mūsu mazie uzņēmēji ir jāatbalsta cik vien iespējams. Citādi tuvākajā nākotnē pārtiksim tikai no Lietuviešu paniņām un poļu vistām. Kā teiktu Elīna: Veseli ēduši!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.