Ēst ir tavā dabā!

Vispirms es biju interneta ārēs uzgājis nelielās filmiņas, kurās Māris Olte kopā ar dažādiem šefpavāriem, tai skaitā Havjēru Garsia, Mārtiņu SIrmo, Ēriku Dreibantu u.c., dodas pie dabas gatavot, ko gardu un interesantu.

Kad visas filmiņas tika noskatītas, meklēju kādu plašāku informāciju par raidījumu. Un izrādās, ka ir vesels komplekts ar dubulto DVD un rokasgrāmatu ar receptēm.

 

 

2009. gada nogalē Vides Filmu Studija un apgāds “Zvaigzne ABC” izdeva brīvdabas gastranomisko piedzīvojumu komplektu – Ēst ir tavā dabā:

Brīvdabas gastronomisko piedzīvojumu komplektā “Ēst ir tavā dabā” ir iekļauta rokasgrāmata ar 12 labāko Latvijas šefpavāru padomiem un receptēm par to, kā radoši gatavot veselīgas maltītes brīvā dabā un dubultā DVD porcija, kurā servētas 17 Vides Filmu Studijas radītas gastronomisko piedzīvojumu filmas. (avots: diena.lv)

Pašu komplektu netīšām pamanīju Jāņa Rozes grāmatnīcā par 14,10 Ls un ilgi nedomājot iegādājos. Jo tās filmiņas ir tik fantastiskas. Tā kopējā atmosfēra ir ļoti ļoti pozitīva, brīva un labsirdīga, ka noskatoties vienu gribas vēl un vēl. Skatīties kā dalībnieki pret aliņu iemaina gan malku ugunskuram, gan gaili ko cept mālos ir super!

Laukos cilvēki tomēr ir jauki un izpalīdzīgi, cilvēkiem šos video vajadzētu paskatīties un šo to iemācīties ne tikai no gastronomiskās puses.

Dažas filmiņas, apetītes rosināšanai, varat aplūkot šajā interneta vietnē http://www.nomad.lv/. Ja nu sagribas šādu komplektu arī sev, bet grāmatnīca nav pa ceļam, šeit to varat iegādāties online grāmatnīcā: http://www.zvaigzne.lv/.

 

Lūk arī bildes no manas puses – kas tad lācītim vēderā:

Komplektā ir arī sāls, sērkociņi un videi draudzīgie galda piederumi.

 

Dubultais DVD kartona vāciņos.

 

Pirms kāda laika Vides Filmu Studija uzsāka jaunu eksperimentu, izvelkot labu šefpavāru no viņa virtuves un paņemot viņu pārgājienā, lai mācītos gatavot ēst brīvdabā ar ierobežotiem resursiem. Un tā radās piedzīvojumi, kuri visi tika nofilmēti.

(teksts: zvaigzne.lv)

 

Satura rādītājs

 

Divos DVD diskos ir vairāk kā 8 stundas acīm un ausīm baudāmu labumu – pārgājienos ar šefpavāriem safilmēto piedzīvojumu filmas.

(teksts: zvaigzne.lv)

 

Karte ar atpūtas vietām Latvijā.

 

Karte atlocītā veidā.

 

Rokasgrāmata

 

„Ēst ir tavā dabā” komplektā ir iekļauta Māra Oltes gastronomisko piedzīvojumu klade, kas sarakstīta divu gadu laikā septiņpadsmit ceļojumos brīvā dabā. Rokasgrāmatā atrodamas 55 labākās receptes ar pavāru komentāriem un bildēm un vērtīgi padomi, kas ikvienu lasītāju padarīs par vēl gudrāku dabā gājēju un iemācīs brīvā dabā uzmeistarot ne tikai pannu, bet arī cepeškrāsni.

(teksts: zvaigzne.lv)

 

 

“Mēs parādīsim, ka pilnīgi pietiek ar ugunskuru, nazi, makšķeri…un mūsu padomu, lai mežā ēstu ar baudu un izvairītos no aizcietējušiem vēderiem un nepatiku pret vienveidīgo un negaršīgo ēdienu”, saka restorāna “Kaļķu vārti” šefpavārs Ēriks Dreibants.

(teksts: zvaigzne.lv)

 

 

„Šis ir veiksmīgs mēģinājums ne tikai izpētīt, bet arī uzlabot latviešu iesīkstējušās ēšanas tradīcijas. Katrs, kas iepazīs „Ēst ir tavā dabā” gardēža kastītes saturu, spēs pagatavot teju desmit tūkstošus jaunu latviešu nacionālo ēdienu, lai beidzot varētu aizmirst zirņus ar speķi,” stāsta viens no grāmatas autoriem Māris Olte.

(teksts: zvaigzne.lv)

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.