Gardēžu prese – Mājas Virtuve

MĀJAS VIRTUVELabāko pavāru meisterklase
Dibinātājs: SIA “Eurostore” / Izdevējs: SIA “Press Distribution Center” / Literārā redaktore: Maija Olte
Cena: 0,59 Ls

Viens no lielākajiem žurnāliem formāta ziņā. Un viens no žurnāliem, ko pats esmu iegādājies vairākas reizes. Drusciņ gan prasās to žurnāla vāku tādu apetelīgāku, vai vismaz košākas krāsas bilžu fonos, jo šobrīd ļoti atgādina vecmāmiņas stila presi. Cena feina, papīrs līdz ar to ļoti plāns, vāki drusciņ biezāki, bet tas situāciju neglābj. Ātri vien lapas nomurcās un ja gribas kādu recepte saglabāt, vajadzēs ievietot plastmasas vāciņos, ko ne visi grib darīt.

Saturs

Katrai receptei ir milzīga bilde vienā atvēruma pusē un soli-pa-solim apraksts ar fotogrāfijām, otrā pusē. Smuki un gaumīgi bez liekiem loriņiem. Tieši tas ko vajag. Bet vairāk par receptēm, žurnālā arī nekā nav, kas ir drusciņ čābīgi, jo tie kas gatavo vēlas tak arī citu informāciju saistībā ar ēdiena gatavošanu.

Atvērums kreisajā pusē

 

Atvērums labajā pusē

 

Receptes ir daudz un dažādas un jāsaka arī diezgan interesantas, sākot no salātiem un uzkodām līdz pat ēdienreižu noslēgumam – desertam. Pie katras receptes var redzēt arī nelielas info ikonas par to cik ilgi aizņem gatavošana, kalorijas utt., kas jau ir standarts nevis ekstra.

Nav sajūtas ka žurnāls būtu nobeigts 100% – ir receptes, ir bildes, bet laikam nav mugurkaula, kas to visu satur kopā.

 

Verdikts: jauki, ka ir daudz bilžu un soli-pa-solim stils, bet nez vai tas palīdz, jo burkānus sagriezt, es domāju, ka visi prot un bilde šeit ir lieka. Vietās kur ir šefpavāra padoms, gribētos viņa vārdu un uzvārdu vai bildi – kurš tad ir tas šefpavārs. Un principā cauri visam žurnālam, gribētos zināt gatavotāja/receptes autora vārdu, citādi no lasītāja puses – ļoti bezpersonisks un sauss saturs. Jo receptes ir arī internetā par velti, tikpat bezpersoniskas un bez stila, tad kāpēc man būtu jāpērk tieši šis žurnāls?

Kopumā, labs žurnāls, bet pie stila un satura noteikti vēl varētu piestrādāt.

3 thoughts on “Gardēžu prese – Mājas Virtuve

  1. Pirmo reizi paņemot to rokās, likās jau kaut kur redzēts formāts – izrādījās, ka ļoooti līdzīgs Школа гастронома. Tikai krievu žurnālā gandrīz katrā otrajā receptē ir nepieciešams kāds brīnumverķis no Zepter vai kāda cita katlu/pannu ražotāja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.