Gardēžu prese – Saimniece

SAIMNIECEŽurnāls gardēžiem
Izdevniecība: SIA “Septyni menai”, pārējais info nezināms.
Cena: 0,98 Ls

Sasmīdināja zīmogs uz vāka – VISAS RECEPTES IR IZMĒĢINĀTAS – labi to zināt.

Labs papīrs un patīkami viegls dizains, nav pārbāzsts ar vizuālo infomāciju, kā Ievas Virtuve.

Šī numura tēma ir pankūkas, kas ir feini, var iemācīties kā pasniegt plānos brīnumus desmit veidos. No otras puses tiem kam mīklas izstrādājumi negaršo šis žurnāla numurs ies secen. Receptes kopumā man liekas diezgan pasmagas, ļoti daudzas arī satur mīklas izstrādājumus – Kārtainā mīklas rulete, Pīrāgs ar vistas gaļu, Pica ar kotletēm utt. Tas nu laikam gaumes jautājums, bet ja man gribas kaut ko no kārtainās mīklas es došos uz netālu esošo konditoreju.

Recepte ar karpas rasolu mani samulsināja, jo redzot gala rezultātu es nemaz negribētu, ko tādu gatavot. Kāds vienkārši paņēmis dažādas izejvielas un uztaisījas Eifeiļa torni. Interesanti, kā to paredzēts ēst – sagāzt vai censties ēst kā torti?

Negribu būt tas kurš tik rāda ar pirkstu un visu noliek, bet man ir jāpiemin fotogrāfijas. Tās nez kāpēc izskatās kā no 60mito gadu pavārgrāmatas. Varbūt nelielais tekstiņš žurnāla sākumā to izskaidro – Visi izstrādājumi izgatavoti un fotogrāfēti redakcijā. Traucē viss kas ir ēdiena fonā – kaudzes ar dillēm, briesmīgās vāzes, māla trauki kā arī trauki kuros ēdiens ir bildēts. Tāds vecmāmiņas lauku mājas stils viscaur. Kā arī svītrainie galdauti ir novecojuši jau gadus 20 atpakaļ. Ehh, nu kādam vajadzētu to visu caurskatīt ar modernāku aci.

Kopumā it kā nav ne vainas, bet ir lietas kas pieklibo un vajadzētu sakārtot. Padomāt arī par tiem kas gaļu neēd (svaigu kāpostu salāti neskaitās). Vai žurnāls būtu mana lata vērts? Drīzāk jau nē.

0 thoughts on “Gardēžu prese – Saimniece

  1. Par Vareņiku žurnālu. Es kā ukrainis esmu ļoooti vīlies, tur ir pat itāļu ravioli, bet nav visvienkāršāko autentisko ukraiņu vareņiku, ar kartupeļu biezeni, subproduktiem, mellenēm, sēnēm.. ar ķiršiem bija bet ne tā kā tos taisa Ukrainā, tur kur ir vareņiku dzimtene..
    Tas tāpat kā amerikāņi izlaistu tematisko žurnālu par Latvijas zivju ēdiemiem un siļķi ar kartupeļiem un biezpienu prezentētu kā grilētu lasi ar grī un mazkarponi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.