Saldskābā maize “Piknika”

Lai gan vizuāli maizes iepakojuma dizains ir extra oldschools, iekšā ir extra garda maize! Un kā jau vēsta košā uzlīme – maizes saturā nav ne kripatiņas konservantu, kas ir retums starp maizes produkciju veikala plauktos.

Pēdējā laikā, pērku tikai šo maizi, nu ļoti viņa iegaršojusies. Īsta maize no, kuras var kārtīgi paēst un pietiks jau ar dažām šķēlēm, lai tā notiktu.

Un viena no amizantajām lietām, ar ko šī maize mani uzrunāja pirmajā pirkuma reizē – maizes formāts, lielums. Šķēlītes ir pavisam nelielas, gan drīz vai miniatūras. Nez kāpēc tas šķēles izmērs raisīja omulības sajūtu. Mazas, mazas šķēlītes, it kā būtu kļuvis par milzi un šī būtu normāla izmēra šķēle. Ļoti feini un oriģināli, neko līdzīgu iepriekš nebiju redzējis.

Šādam maizes izmēram es pat atrodu vairākus plusus, kuru nav ierastajai, lielajai un platajai, saldskābmaizes sķēlei. Ideāli noder kad uz mājas ballīti gribas gatavot dažādas maizītes, ar pastēti vai ķilavām, jo šķēles nebūs jāgriež uz pusi vai kā citādi. Arī izbraukumos, pie stūres sēdošajiem, ar lielu sviestmaizi var būt apgrūtinošāk nekā ar šādu mini versiju.

Ja gribas noprovēt patiešām gardu maizīti, iesaku izvēlēties šo,  SIA “Dona” ražoto Piknika saldskābmaizi no Sēlijas pagasta. Un SIA “Dona” nav nekāds jaunais uzņēmus, šogad rudenī uzņēmumam aprit apaļi 20. gadi un šajā laikā ir saņēmuši daudzus apbalvojumus par savu gardo maizi. Labs, gards un Latvijā ražots produkts – ko vairāk var vēlēties, pie tam par tādu cenu? Malači, malači un vēlreiz malači!

p.s. es viņu iegādājos vietējā zemnieku bodē, bet pieejama arī Rimi veikalos un cena ir ap 0,55 Ls.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.