Apple Garden – sidrs no 100% ābolu sulas

Pavisam nesen taisīju pēdējo pikniku ģimenes lokā un ierastā alus vietā sagribējās iegādāties sidru. Es sidru dzeru reti, priekš manis viņš ir pārāk salds, lai to baudītu kopā ar grillētiem sašlikiem/lašiem/dārzeņiem vai citiem piknika brīnumiem.

Ballītēs sidrus esmu redzējis vai nu skārdenēs, mazās stikla pudelītēs vai plastmasas tarā. Ieraugot sidru šampanieša pudelē, uzreiz sagribējās pagaršot, salikās ka šampanieša pudelē tam sidram piedienas augstāka kvalitāte (iepakojums ir svarīgs). Un izlasot “Ražots Latvijā no 100% ābolu sulas” dubultoja manu pārliecību, ka jāņem ir tieši šis sidrs.

Patīkami, ka korķis joprojām ir no KORĶA, nevis plastmasas, tas piedod nelielu plusiņu manās acīs. Runājot par etiķeti, brīnījāmies kāpēc visi uzraksti ir angliski, kad pudeles kaklu rotā papildus “bļemba”, kas uzsver, ka šī ir Latvijā ražota prece un pie tam no 100% ābolu sulas, nevis sazin kādas žvampas. Ei nu sazin, kur viņiem pazuda dati par mērķauditorijas izpēti. Turpinam.

Kā tad ir ar saturu? Teikšu, ka labs. Neesmu spečuks, bet man garšoja. Gāzējums ļoti līdzīgs dzirkstošajiem vīniem, ar maziem, maziem burbulīšiem. Garša diezgan skābena, bet vasarīgi viegla. Šis nebūs tas dzēriens, ko dzert vasaras ballītēs lielos daudzumos, kā alu, bet dēļ smukās pudeles un gardā satura noteikti labāk aizstāj šampanieti jubilejās, ko svin vasaras svelmē. Žēl, ka nebiju šo manījis vasaras vidū. Nedaudz atdzesēts un pasniegts pie gardām uzkodām vai grillētām zivīm būtu vienkārši ideāli.

Rezumē. Ja gribas sajust vasarīgo Latvijas garšu (ar to man asociējās šis sidrs), izvēlaties par labu šim ābolu sidram. Svaigs, patīkami gāzēts un nav šķebinoši salds. Un ja ejam ciemos, pudele ir pietiekami zolīda, lai tiktu dāvināta saimniekam.

Cena liekas bija 2,49Ls. Es viņu iegādājos ar atlaidi par 1,99Ls (0,75 l). Dārgi vai lēti spriežat paši. Priekā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.