Gardā meistarklase ar Ingmāru Ladigu

Ingmāru sveic kāda dāma, kas aizrautīgi sekoja līdz “Mūsdienu Latvijas garša” raidījumiem.

 

Gardo meistarklasi rīko veikals RITO, sadarbībā ar žurnālu Dienas Ēdieni. Meistarklase ir lieliska iespēja vienu reizi mēnesī klātienē vērot, kā šefpavāri no dažādiem Rīgas restorāniem turpat RITO veikalā gatavo gardas lietas. Un pēc ēdienu pagatavošanas to visu dod arī nogaršot, ko man vienmēr ir gribējies, skatoties līdzīgus šovus televizorā.

 

Dienas Ēdieni galvenā redaktore Solvita Smiļģe ar fotogrāfu Gvido

 

Ierodoties uz pasākumu, es pabrīnījos, ka galveno publikas daļu sastāda tikai sievietes. Kas tad nu, čaļi, ēst neviens vairs negatavo? Hmmm, cik zinu un esmu manījis internetos, mums tak netrūkst vīriešu mājas pavāru entuziastu, bet šoreiz biju vienīgais vīriešu kārtas pārstāvis, kas ieradies smelties zināšanas un iedvesmu.

Apmeklētāji cītīgi veica arī pierakstus

No sākuma likās maķenīt neomulīgi, bet līdzko sākās visa gatavošana un citas štelles, uzreiz sajutos, kā starp savējiem. Publika bija zinātkāra, atsaucīga un zināja kamdēļ nākuši, par iesācējiem viņus nesauktu.

Pirmo ēdienu/uzkodu Ingmārs gatavoja no rudens ogām, bumbieriem, cidonijām un mājas siera. Man saldas lietas nu nav tās sirdij tuvākās, bet tas mājas siers tik ļoti labi sabalansēja garšas, ka aš’ prasījās vēl. Svaiga, spirgta rudens garša ar piezemējošo sieru – ideāli. Viegla uzkoda ar mutē sprāgstošas granātas efektu.

Receptes no meistraklases, es šajā ierakstā nepublicēšu.  Ja ir vēlme tās noskaidrot nopērciet 26. septembra numuru, žurnālam Dienas Ēdieni. Ja nu žurnālu kioskos vairs nevarat atrast, varu jums aizdot savu eksemplāru.

Gribēju uzslavēt Ingmāru šajā pasākumā. Uz tevi skatās, vairāk vai mazāk, 20 cilvēku, pa vidu vēl fotogrāfi, video operātori, bet šefpavārs ir pilnīgi mierīgs, nosvērts un uzmanīgs. Pie tam atbild uz visiem jautājumiem, ko uzdod atnākusī publika. Un ja vajag parāda arī katla saturu, lai visiem būtu skaidrs, kā lietām jāizskatās gatavošanas procesā.

Pēc saldā startera, sekoja ļoti interesanta biezzupa, ko apmeklētāji atzina par pašu interesantāko ēdienu šajā meistarklasē – Sviesta salātu biezzupa ar portvīnā ceptām vistu aknām un zilā pelējuma sieru.

Zupa tika pasniegta interesantā veidā – nelielās shot glāzītēs ar miniatūrām karotēm. Noteikti gardākais šajā pasākumā. Nez vai es varētu izēst veselu šķīvi ar ko šādu, bet nogaršot patiešām bija vērts. Garša bija ļoti laba, pagatavota ātri, bez ilgas vārīšanas, ar patīkami svaigu noti. Vistu aknu garša bija minimāla (ļoti labi, jo aknas nemīlu) un zilais siers bija riktīga bomba. Gardi. Kā starteris iederās jebkurās vakariņās.

Pamatēdienā mēs vērojām, kā tiek gatavotas – rupjmaizē ceptas ķirbju kroketes ar sīpolu gredzeniem un ziemas ķiploku mērci. Man gan trāpījās tikai pati krokete, sīpola riņķis ar mērci gāja secen.

Atkāpe: Vienīgais par ko varētu piekasīties visā šajā pasākumā, ir tas ka nav padomāts līdz galam, kā to ēdienu pasniegt apmeklētājiem. Cerams nākošajās meistarklasēs būs arī nelieli šķīvīši uz kura tad katram servēs pagatavotos brīnumus. Nevis viens liels noformēts šķīvis, no kura tad katrs cenšas kaut ko nomakšķerēt.

Ko līdzīgu esmu gatavojis mājās un garšas ziņā sagaršoju līdzību, bet protams, ka Ingmāra gatavotais garšoja labāk.

Ingmārs stāsta par kroketšu izejvielām
Veģetārā kroketšu masa
Svarīgā nianse ir rupjmaize

Tiku pie veselas kroketes

Kad gatavo pats, tu jau zini visas sastāvdaļas un gatavošanas process nosit to pārsteigumu. Bet kad gatavo cits un tev ir tikai jāgaršo, protams ka garšo desmit reizes labāk. Labs un gards veģetārs ēdiens.

Ingmārs sagatavo katlu ar eļļu sīpolu gredzeniem.
Sīpolu gredzeni
Izceptos gredzenus liek uz salvetes, lai nosusinātu lieko eļļu
Rupjmaizē ceptas ķirbju kroketes ar sīpolu gredzeniem un ziemas ķiploku mērci

Saldo ēdienu – āboli mežrozīšu sīrupā cepti ar brūkleņu ievārījumu uz piena maizes, es  dabūju, nekaunīgi daudz, bet tā nebija mana vaina. Vienkārši trāpījos, kā pirmais kas tika klāt tam lielajam šķīvim.

Pamanatne saldajam. Maize.

Āboli mežrozīšu sīrupā cepti ar brūkleņu ievārījumu uz piena maizes

Galvenais šī ieraksta mērķis ir lai arī citi nezinīši, kā es, uzzinātu par iespēju piedalīties šādās meistarklasēs. Labs meistars, labs ēdiens un laba pieredze. Uzslavas veikalam RITO un arī žurnālam Dienas Ēdieni par šādu pasākumu.

Tiem kam patīk gatavot un ir vēlme paskatīties, kā to dara lielie vīri – piesakies. Ja pat neuzzināsi neko jaunu, varēsi smelties iedvesmu jauniem darbiem vai nedarbiem savā virtuvē. Priekā!

p.s. par piedalīšanos Gardajā meistarklasē raksti uz e-pastu: info@rito.lv. Dienas Ēdieni abonamentiem un veikala RITO klientu kartes īpašnieki šo pasākumu var apmeklēt bez maksas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.