Gardā meistarklase kopā ar Street Burgers

Jau kādu laiciņu visi apkārt čalo par to, cik gardi burgeri ir baudāmi pie Street Burgers čaļiem Brīvības ielā. Neesmu burgeru entuziasts un pats tos nogaršojis neesmu, bet āreče, burgeri viesojās pēdējā meistarklasē veikalā Rito, sadarbībā ar žurnālu Dienas Ēdieni.

Laura Buharina (Rito mārketinga direktore), Aleksandrs Vēvers līdzīpašnieks, koncepta radītājs un Örvar Birgisson speciālists no Islandes, pārtikas jomā (Street Burgers).

Ar ko atšķiras parasts burgeris no Street Burger – ar gaļu! Kā stāstīja Aleksandrs, gaļu viņi meklēja ilgi un dikti, lai tā būtu maksimāli pietuvināta viņu prasībām jebšus – burgeriem. Gaļa tiek izturēta 20 dienas, zemnieku saimniecībā Rūķīši, Burtnieku novadā. Tātad mūsu mājas burgeri no liellopu gaļas, pa taisno no veikala vitrīnas, tāpat nestāvēs blakus Street Burgers ceptajiem. Taisīt jau protams var, bet nogaršojiet šo burgerus, starpību sajutīsiet.

Aleksandrs Vēvers

Bet laba burgera atslēdziņa nav tikai gaļa. Lielu un pirmo uzsvaru meistraklasē vīri lika uz mērcēm un nē tas nav kečups kā junk food ieskrietuvē MacDonalds, aš salīdzināt kauns metās, jo tomēr cilvēki mēdz tā domāt.

Pirmā mērce, gaļas burgerim, jo ir arī veģetārais burgeris, sastāv no majonēzes, sinepēm, citrona un citām štellēm, par kurām jūs varēsiet detalizēti izlasīt jaunākajā Dienas Ēdieni izdevumā, kurš iznāk šodien.

Pēc garšas mērce bija lieliska. Un vīri sola, ka tuvākajā laikā, viņu ražoto mērci varēsim iegādāties arī lielveikalos – veiksmi viņiem, kaut nu izdotos. Šobrīd burgeriem viņi izmanto jau gatavu mērci, kas ražota Islandē. Izrādas, ka Islandē burgeri ir ļoti iecienīti tāpēc arī Orvars no Street Burger ir galvenais speciālists pārtikas jomā. Personīgi es esmu dzirdējis tikai par pūdētājām zivīm gan no draugiem, gan no Bizarre Foods raidījuma, par burgeriem neviens nav ieminējies. Kā tad tā?

Lai arī burgers (burgeris?) ir ļoti netipisks ēdiens priekš latviešiem, ziņkāre no apmeklētāju puses nemaz par to neliecina. Pilna zāle un vecuma ziņā ļoti raiba, kā arī beidzot publikā ir pamanāmi arī vīriešu kārtas pārstāvji. Parasti vienīgie vīrieši bija tikai fotogrāfi un operātori.

Gaļas kotletītes iesaka veidot ar rokām. No sākuma izveidojot gaļas piku un tad to ar rokām un naža palīdzību iegūst smuku gaļas kotleti. Viens no knifiem, ko pavāri iesaka ir iebakstīt ar pirkstu nelielas bedrītas, ap kotletes ārējām malām. Tad burgera gaļa izcepšoties labāk un pēc formas būs vienmērīgāka. Nesen gan Kulta Ēdieni raidījumā (diemžēl LTV1 ir izņēmis visas pilnās epizodes no savas mājaslapas), Sirmajam mācīja, ka vajag to bedrīti iespiest burgera vidū. Tehnikas atšķiras, jāizmēģina būs abas.

Örvar Birgisson

Sāli un piparus pievienojam cepšanas procesā un nevis iemaisam jēlajā gaļā, kā mēs esam pieraduši to darīt ar kotletēm vulgaris. Un pēc speciālas receptes gatavotās burgeru bulciņas, kuru mājās pagatavot nav iespējams, pirms apcept uz pannas, ieziežam ar sviestu.

Iekšā liekam ledus salātu lapas, tomātu, sīpolus, marinētu gurķīti. Virsū kārtojam gaļu, uzspiežam mērci un aizdaram visu ar otru maizītes daļu.

Kā garšoja? Lieliski. Es labprāt būtu pagaršojis tikai cepto gaļu ar mērci un man jau būtu labi. Jo, man traucēja lielais maizes daudzums, bulciņa protams ir svaiga un garda, bet mutē to iedabūt ar vienu piegājienu nesanāca. Un burvīgi cepto gaļu un mērci nomāca maizes daudzums, gribējās, lai tā bulka ir plānāka. Lai cik tas klišejiski nebūtu – maizi var ēst arī mājās, gaļai protams skaļi aplausi. Ļoti sulīga un garda.

Un tiem kam gaļas prieki iet secen ir arī veģetārais burgeris ar portobello sēni gaļas vietā. Ja man būtu jāizvēlas, kurš bija gardāks – nevarētu, abi bija līdzvērtīgi labi. Šim burgerim ir arī cita mērce, kura akcentēta uz ķiploka un ķiploku mērces vienmēr ir gardi gardās. Pati sēne ir pietiekami gaļīga un garda, lai apmierinātu arī sašliku/steiku fanātus, neesiet aizspriedumaini – pamēģiniet.

Örvar Birgisson

Vai ir vērts maksāt trīs latus par burgeri? IR!

Ja vēlies nobaudīt produktu, kas izauklēts ar mīlestību un ļoti lielu uzmanību attiecībā pret visām niansēm – obligāti. Pēc šiem burgeriem jūs noteikti vairs nevēlēsieties iegriezties pie Ronalda. Kaut nu tā notiktu un burgers vai nebūtu junk foods, bet gan veselīgu produktu apkopojums drusciņ citādā maltītē.

Veseli ēduši!

Operātors Artis Baņģieris, Dienas Ēdieni galvenā redaktore Solvita Smilģe, fotogrāfs Gvido Kajons, fotogrāfs Jānis Spigovskis.

p.s. ļoti feini, ka Valmiermuiža cienāja ar savu gardi gardo alu!

Visas bildes no Gardās Meistarklases ir skatāmas Facebook vietnē: KLIK KLIK KLIK

0 thoughts on “Gardā meistarklase kopā ar Street Burgers

  1. “Cēzara burgers” – vissliktākais burgers, ko JEBKAD esmu ēdusi!!!!
    Sajūta bij kā ēdot ogli, jo viss bij piededzināts. Pat maize, kas vispār nebij ēdama. Olu ar neviens nemāk uzcept. Fui!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.