Doktordesa kā bērnībā

Agrāk zāle bija zaļāka, debesis zilākas un desmaizītes garšīgākas. Patiesi – ja gatavosiet desmaizīti kā bērnībā, iespējams, būsiet vīlušies, ka gaļas izstrādājuma konsistence ir gaisīga, mutē kūstoša un garša (kaut arī uzlabota ar pastirpinātajiem) nemaz nelīdzinās tai, ko atceraties no „vecajiem, labajiem laikiem”.

Beidzot arī lielveikalos (Rimi nodaļā „Klēts”) nopērkama īsta doktordesa – bez e-vielām, garšu pastiprinātājiem un nezināmas izcelsmes uzlabotājiem. Salīdzinot to ar biežāk sastopamajiem vairāk vai mazāk koši rozā izstrādājumiem, šī pēc krāsas atgādina tieši tādu desu, pie kādas agrāk bijām pieraduši. Garšu buķete lieliska, desas šķēlīte ir blīva, pat smaga un, kaut arī iepakojuma gabaliņš nav liels, paēst var pat no pagaršošanas.

Ja esat gaļas produktu mīļotaji un, īpaši nešķirojot pēc sastāva, ēdat visu, kas tiek piedāvāts piemājas veikalā, varu apgalvot, ka jūsu garšas kārpiņas ir notrulinājušās tik daudz, ka,visdrīzāk, pirmajā mirklī jums šī desa šķitīs bezgaršīga. Tomēr tai garša ir, turklāt, laba. Šādu desu droši var dot arī bērniem, taču jārēķinās, ka tieši e-vielu trūkuma dēļ tā, kaut arī turēta ledusskapī, ātri bojājas.

Sastāvs: Cūkgaļa, sāls, cukurs, olu pulveris, krējuma pulveris, dabīgās garšvielas.

Ražotājs: SIA „ĀMA”, Cēsis. Cena: 5,30 Ls/Kg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.