Tomāti želejā / Rosība

TOMATI_ZELEJA

Parasti tomātus želejā vai nu ieceļ īpašo delikatešu sarakstā, vai nu tie riebjas tā, ka uzturā netiek lietoti vispār. Šis rakstiņš, protams, paredzēts mīļotājiem.

Lai gan sakonservēt tomātus mājas apstākļos nemaz nav sarežģīti, ideāli tie sanāk reti. Visvieglāk nokļūdīties, gatavojot pašu želeju, taču arī marinādes stiprumam un tomātu izvēlei ir liela nozīme. Iespējams, tieši tādēļ daudzus gadus šāds gardums pārtikas veikalos nebija pieejams, jau pagājušajā gadā rakstīju par Ezerkauliņu tomātiem želejā, bet vairs neesmu manījis.

Patīkams pārsteigums, ka beidzot ražotaji sapratuši, ka pircēji atkal ir sailgojušies pēc garšīgām, mūsu mentalitātei saprotamām vērtībām. Tagad veikalu plauktos ir pieejami vairāku ražotāju burciņas ar uzrakstu „tomāti želejā”. Kuru izvēlēties? Kuri labāki? Izvēle par labu tām, kurās želeja ir tiešām stingra, diemžēl lielākā daļa nopērkamo bija šķidras.

Rosība produkts ir mazliet neparasts, jo tomāti nav sagriezti šķēlītēs, kā tas ierasts, bet gan palielos gabalos, turklāt želeja ir pat ļoti stingra. Lai gan marināde ir pietiekami spēcīga un garšīga, tomāti saglabājuši gandrīz svaiga dārzeņa struktūru. Garšīgi, kraukšķīgi ar pietiekami izteiktu marinādi. Ja runā par gaumi, tad prasītos vairāk sīpolus un asumiņu, bet kā produkts plašākam klientu lokam – ļoti labs.

Ja grasāties pirkt, iesaku uzreiz ņemt divas, jo mēs burciņu izēdām vienā piegājienā un gribējās vēl. Tur tas bonuss marinādei, nav pārlieku etiķaina var apēst daudz un vēders nedusmosies.

Nopērkami veikalos RimiKlēts nodaļas ledusskapī. Cena: 1,09 Ls.

p.s. vairāku degustētāju lokā domas dalījās, par to ka tomātiem vajag būt drusciņ mīkstākiem un maķenīt mazākiem, lai var tomātus ķeksēt un ēst pa taisno iz burkas bez naža.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.