Teātra Restorāns

Teātris ir apmeklēts diezgan, bet ne reizi nav sanācis paviesoties pašā restorānā, ar dāvanu karti kabatā, šoreiz bija iemesls to darīt.

20130925_163351

Varbūt tā ir tikai mana, Ervīna, skeptiskā acs, bet plastmasas krēsli piedod lētumu šai vietai. Lai arī “stilīgi” un “dizainīgi”, tie ļoti skaļi atbalsojas telpā, kas traucē citiem apmeklētājiem baudīt maltīti. Un, otrkārt, ūdeni labāk pasniedziet lielā glāzē, varbūt gaumes lieta, bet, ja nosaukumā ir vārds “restorāns”, tad plastmasas pudele blakus glāzei uz galda neiederas lietu kopskatā. Apkalpošana izcila, menu piedāvājums arī lielisks, pie atmosfēras gan jāpiestrādā. Jo viss, ko saki, ļoti atbalsojas telpā un nākas bez maz vai čukstēt.

20130925_165138

Pirmais stāstīšu es, ko baudīju un kā patika, pēcāk Alise ar saviem iespaidiem.

20130925_164259

Dzidrā zivju buljonzupa ar līdaku knēdeļiem, pupiņu asniem un rožkāpostiem – zivju zupa tā ir bērnudārza un padomijas rituāla klasika, kas norisinājās katru ceturtdienu. Mums, kā tautai, kas dzīvo pie ūdeņiem un ap ūdeņiem, zivīm būtu jābūt katrā maltītē un pēc iespējas biežāk, nevis Polijas saldētajiem cūķiem. Bet, ja nepaspēju pa dienu uz tirgu, jo izrādās es vienīgais strādāju 9-18, tad zivis var iegādāties tikai lielveikalā, bet parasti zivīm jau acis duļķainas un uzticamības moments laupīts, un pirkt netaisos. Vienīgais veikals, kam uzticos ir SKY, bet tad par zivīm ir jāmaksā dārgi, doradas, šķiet, maksā 15Ls/Kg, āte ~9Ls/Kg, mūžīgais laša steiks ~9Ls/Kg (divi steiki uz 5Ls). Mēs dzīvojam jūras krastā – check! 

Zupa izcila, bieži tādas nenākas ēst (mājās gatavojat zivju zupas vai kotletes?), buljons ļoti, ļoti gards un knēdeļi bija garšīgākie, ko esmu ēdis. Ja būtu zinājis, ka porcija būs tik liela, otro nemaz nebūtu pasūtījis. Garšīgi un daudz – ideāla kombinācija, ne? Ziedkāposti un tās pupiņas (kuras parasti ir tajos saldētajos dārzeņu miksos) gan man negaršo, ja nu vienīgi tikai svaigā veidā, cepti vai vārīti, nē, paldies.

20130925_165132

Otrajā ēdienā mani ieintriģēja mērce, jo šobrīd ir modīgais mērču, biezeņu, pesto utt. laiks (“šobrīd” skaitās pēdējie 5 gadi). COQ AU CIDRE cālis sidra-sinepju mērcē ar jaunajiem kartupeļiem un dārzeņiem. Man par nelaimi “dārzeņi” atkal bija tās pašas pupiņas un rožkāposti. Cālis lieliski izcepts un bija vairāk kā kartupeļi, porcija atkal bija lielāka par manām ēšanas spējām, jo īpaši pēc zupas, bet, ja tu esi kārtīgs vecis, tev problēmas ar to nebūs. Mērce bija to die for -krēmīga, stipra, ar saldu sidra pēcgaršu un sinepju graudiem. Šis bija lielisks comfort foods rudenīgā dienā – kā īsti šo vārdu salikumu tulkot, nezinu, bet nozīmi gan jau, ka zināt. Šo jāēd slinkās svētdienās kopā ar labu kompāniju un uz stundu kā minimums.

20130925_171004(0)

Kopumā man patīk šī vieta, cenas un ēdiena kvalitāte ir izcila, iesaku.

20130925_164214

Garneļu salāti ar avokado, rukolu un bazilika majonēzi noteikti ir pieminēšanas un atcerēšanās vērti. Sabalansēts salikums starp sātīgumu un svaigumu, turklāt – ideālā daudzumā. Maigi, bet ar izteiktu garšu, tieši tik ideāli, ka, lai gan sastāvdaļas ir elementāras, šķiet, neiespējami atkārtot tieši tik perfektā proporcijā. Salāti piemēroti kā vesela maltīte steidzīgam pilsētniekam, jo ir pietiekami sātīgi un par adekvātu cenu. Noteikti ieteicams nobaudīt!

20130925_165218

Tvaicēta dorada kļavu sulā ar safrāna pastu, cukurzirņu – zaļās tējas uzpūteni ir labi pagatavota zivs un neparastas piedevas. Kopumā – maiga un diezgan salda maltīte, garšu salikumi pārsteidz un, ja nebūtu iepriekš sastāvdaļu salikums izlasīts, būtu grūti noteikt, no kā tas sastāv. Pikantu ēdienu mīļotāji būtu vīlušies, taču, ja mīlat garšu pārsteigumus, šis ir jums. Īpaši vēlos izcelt cukurzirņu – zaļās tējas uzpūteni, jo tā tiešām bija jaunas garšas pieredze. Salds un vienlīdz ar sāļumu, gaisīgs, bet ne pārāk. Būtu interesanti šādu uzpūteni pievienot, piemēram, vistas gaļas ēdieniem.

20130925_171045

Kopumā Teātra Restorāns iepriecina, jo lokācija ir perfekta, ēdieni ir gardi un aktuāli sezonai – gurmānus negarlaiko, cenas pieņemamas, apkalpošana patīkama. Pie mīnusiem jāpiemina, ka interjers izskatās nolietots, to prasītos nedaudz uzfrišināt, kā arī gribētos, lai ūdens tiktu pasniegts glāzē, krūzē, karafē, nevis plastmasas pudelē.

One thought on “Teātra Restorāns

  1. Viņš kopš 1. oktobra ir slēgts. Turklāt pēdējos gados viņš nestāvēja klāt tam, kāds bija agrāk – pirms gadiem 6.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.