Vēsturiskā alus darītava. Aldaris.

Šodien mums bija tas gods piedalīties AS „Aldaris” vēsturiskās alus darītavas atklāšanā. Iespējams, tieši no šodienas turpmāk šis brūzis pašmāju un ciemiņu alus mīļotāju acīs būs ieguvis pavisam jaunu tēlu.

Dj Monsta, Margusss Kasteins (jaunais Aldaris izpilddirektors) un Laura Krastiņa (Aldaris kominikāciju direktore) atklāšanas uzrunā.

Līdz šim Aldaris gandrīz slepenībā ražojis gadiem zināmo dziru, kas paredzēta plašai auditorijai, tagad alus darītava piedzīvo lielas pārmaiņas, pirmkārt, tai ir jauns izpilddirektors Marguss Kasteins, kurš, otrkārt, nemaz neslēpj, ka tagad Latvijā iecienītajam Valmiermuižas alum būs konkurents. Jā, Aldaris.

Bijām liecinieki, kā jaunajās alus pildītavas telpās uz lentas parādījās 3 šai darītavai pavisam svaigas garšas, kuras radītas īpaši izsmalcinātu alu cienītājiem. Lēnām brūvēts alus, roku darbs, pildīts 0,33L pudelēs. Skaidrs, ka auditorija šiem vairs nav hokeja fans, kuram pēc otrā aliņa jau ir vienalga, kā tas garšo, bet gan fūdiji/gurmāni, kas meklē garšu piedzīvojumus. Par jaunajiem aliem – Staltais Beļģis, Latvijas IPA un Mājas alus – jau drīzumā rakstīsim atsevišķi, lai jums pēc iespējas precīzāk tos noraksturotu.

Jaunie Aldaris brūvējumi – Staltais Beļģis, Mājas Alus, Latvijas Ipa

Marguss Kasteins, Veli Pekka Tennila un Valdis Čunka
Valdis Čunka prezentē trīs jaunos alus veidus
Marguss Kasteins palaižot alus pildīšanas iekārtu

Pie lielajām AS „Aldaris” pārmaiņām nevar nepieminēt to, ka darītava tagad būs pieejamāka apmeklētājiem. Grandiozie plāni sevī ietver jau drīzumā atklāt Alus muzeju, bet vēlāk arī restorānu, veikaliņus, klubu, amatnieku darbnīcas, pat viesnīcu u.t.t., pierādot, ka tieši ar alu var sākties sabiedriska centra izveide. Turēsim pie vārda, jo Sarkandaugava jau sen ko tādu bija pelnījusi.

Jau 17.maijā Muzeju nakts ietvaros „Aldaris” aicina ciemos, runā, ka varēs apskatīt interesantas kolekcijas (pudeles, kausus, etiķetes), izstaigāt darītavu, degustēt garšīgo dziru, baudīt mūziku (The Sound Poets un Carnival Youth), būs arī īpaša programma bērniem.

Dānijas vēstnieks Latvijā Pērs Karlsens

Visas uzņemtās bildes apskatīt varat mūsu facebook lapā – Ēdu, dzeru, gatavoju!

One thought on “Vēsturiskā alus darītava. Aldaris.

  1. ok, būs jau jāpamēģina tie jaunie, kaut gan šaubos, ka būs OK. vispār jau smieklīgi, ka paši neko nevarēja izdomāt un IPAs ražošanu noskatījās no citiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.