Mājas Alus, Latvijas Ipa, Staltais Beļģis / Aldaris

Mājas Alus, Latvijas Ipa, Staltais Bēļģis atklāšanā tika prezentēti kā gourmet tipa alus veidi. Alus, kas paredzēts baudīt kopā ar gardiem ēdieniem – šis nebūs hokeja alus, kā jau Alise rakstīja. Alus, kas spētu konkurēt ar Valmiermuižas produkciju. Vai tā ir?

 

Mājas Alus (5.3%) Aldaris / Latvija – 1.07€

Ervīns: Alus ar izteiktu rūgtumu un saldu pēcgaršu. Ja neredzētu etiķeti, teiktu, ka šis ir Rūgtais Dumpis. Kāpēc nosaukts par “Mājas Alu”, īsti nesaprotu, jo latviešu mājas alus, ko esmu dzēris, ir ar pilnīgi citām rakstura īpašībām – tumšs, nefiltrēts, tumīgs un štengrs.  Ja šim pievienotu vēl kādus +2% alkohola, tas varbūt palīdzētu tikt galā ar rūgtumu. Tā kā šo degustēju bez gaļas cepeša, varbūt mans viedoklis nebūs pietiekami adekvāts. Labs alus, vairāk par vienu gan nespētu iztukšot.

Alise: No visiem trim šis ir tas, kurš varētu patikt visvairāk degustētājiem. Rūgts, garšas buķete pilnīga un apetīti rosinoša. Pirmais malks atstāja ne īpaši labu iespaidu, bet ieintriģēja, toties otrais malks atklāja tās interesantās nianses, kuras sākumā nepamanīju. Smarža ir tā, kas alu padara īpašu, man šis alus garšo. Tas pilnīgi noteikti nav aliņš, ko iedzert, skatoties tv vai sarunājoties ar kaimiņu pie sētas, taču bagātīgai maltītei šis būs labs papildinājums.

 

Staltais Beļģis (5.8%) Aldaris / Latvija – 1.07€

Ervīns: Beļģija ir izcila alus brūvēšanas valsts, tik daudz un gardu alu gadu laikā ir pagaršoti un tieši no Beļģijas! Leffe, Stella, Hoegarden  – par kādu no šiem noteikti būsiet dzirdējuši. Leffe un Hoegarden ir mani favorīti jau gadiem, tagad arī Kwak eils ar 8.4% apgriezieniem un Grimbergen. Ja zināt kādu no šiem, tad Staltais Beļģis ir kas pilnīgi pretējs. Tumša dzintara krāsa ar atsvaidzinošu skābenu un jaudīgu garšu. Labs tumīgums un karameles notis. Bet rūgts, kārtīgi rūgts, ja aprakstā uz pudeles etiķetes ir rakstīts, ka drīzāk salds – nu, nē, šis ir izteikti rūgts. Otrreiz gan nedzertu, man daudz par rūgtu.

Alise: Tumšs, tumīgs, alum piemīt ļoti izteikts, saldens karameļu aromāts un garšas nianses, kas labvēlīgi papildina diezgan izteikto rūgtumu. Es noteikti neesmu šādu alus veidu piekritēja, taču tas, domāju, izveidots meistarīgi, jo harmonija starp izteikto garšu un aromātu ir lieliska, bet šis noteikti nav manā gaumē.

 

Latvijas IPA (5.5%) Aldaris / Latvija – 1.07€

Ervīns: IPA – india pale ale ir tas alus tips, kas man galīgi neiet pie sirds. Slikta pieredzes ar iepriekš iegādātajiem pale ale aliem, kas garšoja pēc rūgta ūdens ar apiņu niansi. Latvijas IPA nav izņēmums, noteikti nav mans alus. Alus ir tik ļoti rūgts, ka baudu nespēju sagaršot.

Alise: Nevarētu teikt, ka esmu daudzus IPA alus mēģinājusi, iepriekš malkotie man nemaz nav patikuši, bet šis man garšoja. To var dzert lēni, izbaudot ļoti izteikto rūgtumu un patīkamo aromātu, kas atgādina kaut ko ļoti pazīstamu, sen aizmirstu, mīļu, bet atmiņā īsti neatsaucamu. Rosina apetīti. Ja neesat sagatavojušies kārtīgam rūgtumam un šo pagaršosiet, būsiet, visdrīzāk, nepatīkami pārsteigts, bet rūgtuma mīļotāji būs sajūsmā. Iepatikās.

 

Ervīns: Kopumā visiem aliem jūtama viena rūgtena bāze. Vidējais latvietis, šķiet, ir saldāku alu piekritējs (kā ir ar gurmāniem?) – Bauskas, Piebalgas, Brengulis utt., šī rūgtā trijotne ir dīvaina stratēģijas izvēle, ja vēlamies pieteikt karu Valmiermuižai. Varbūt, ja pieslīpētu vēl nedaudz to rūgtumu… bet šobrīd es izvēlētos Valmiermuižu. Parastais pircējs šiem ies ar līkumu, garšas ir tik ļoti izteiktas un štengras, ka novērtēt spēs tikai rūgto alu cienītāji. Mājas Alus, jāsaka, tad ir favorīts no visas trijotnes, jo trakais rūgtums man neliekas nekas baudāms. Ja kāds šo ir baudījis, lūdzu padalieties ar iespaidiem.

Alise: Man ļoti patīk Aldara izvēlētā gourmet pieeja un tas, ka visi trīs alus veidi nevienā mirklī nav pliekani, kādi mēdz būt ļoooooti daudzi citi (reizēs, kad nopērku iepriekš nepagaršotos alus veidus, uzraujos uz tādiem, kuriem pēcgarša ir pat ūdeņaina). Mājas alus gan jau, ka būs sabiedrības vairākumam vissaprotamākais. Domāju, ka ar alu ir gluži tāpat kā ar citām pārtikas precēm – arī olīvas, kinza, espresso latvietim, kas ko tādu garšoja pirmo reizi, bija pārāk neparasti. Attīstīt pieredzi caur garšas kārpiņām ir tik pat svarīgi kā caur citām maņām. Tas, ko dara Aldaris – paver redzesloku vietējiem un parāda iebraucējiem, ka arī mums ir kas gurmānu kolekcijas vērts – ir brīnišķīgi. Vai šāds alus nesīs peļņu? Šaubos, jo Latvijā rūgtu alus piekritēju ir salīdzinoši maz, kaut gan veikala cena, teikšu atklāti, mani patīkami pārsteidza. Dizains un alus, paveikts ļoti pareizi, tagad, kad pirmie soļi sperti, tik jāveic pārējie – izglītojot, pieradinot, ieintriģējot. Vai šie būs reāls konkurents Valmiermuižai? Nē. Tā ir pilnīgi cita “taciņa”.

0 thoughts on “Mājas Alus, Latvijas Ipa, Staltais Beļģis / Aldaris

  1. Pagaršoju – man visi par rūgtu. Īpaši rūgts šķita Staltais beļģis, bet tas iespējams tādēļ, ka mēģināju pirmo un, garšojot pārējos, jau biju pieradusi. Vislabāk patika Latvijas IPA, taču acīmredzot esmu vidējais aritmētiskais alus lietotājs – man, lūdzu, ko saldenāku.
    (Gambrinus šķita par saldenu/pliekanu, Mežpils – vistuvāk vēlamajam.) Bet kas patīkami – nevienā no jaunajiem nejutu to kaitinošo skābenumu, kas jūtams daudzos Aldara alos.
    Ko nozīmē saprot, nesaprot – garšo, negaršo un viss.:)

  2. ai nu vajag man ar izteikties 🙂 Vakat iečekoju visu trīs jaunos Aldarus. Pievienojos Baibai – patika, ka neviens neatgādināja Aldari kādu to atceros no studiju laikiem 🙂 garšas kārpiņas man arī ir pieradušas pie kaut kā citādāka, ne tik rūgta, bet pieļauju, ka ir cilvēki, kas domā savādāk. Vislabāk patika Mājas alus, patika pirmais malks no Latvijas IPAs, bet tad tas rūgtum vēlāk maisījās pa muti, taču dom[aju, ka atļaušot vēlreiz mēģināt un saprast kas un kā. Es jau ceru, ka Aldarim izdosies, jo daža’dībā ir spēks! Pieļauju, ka kādam mazam jaunam ražotājam šitos alus ieviešot publiskais atbalsts būtu lielāks, jo Aldari gānīt jau ir tāds kā smalkais stils :))) (es ar gānu), kas mazliet samazina objektivitāti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.