Mērcīte ar tomātiem un baziliku / z/s Veckūkuri

Ja vēlies mērcīti pie savām uzkodām – dārzeņu plates, čipšiem vai salātiem – parasti ir divas izvēles, kā tās ātri pagatavot. Pirmā – nopērkot pulverīti, kura saturā ir nelabas vielas, un otrā – iejaucot garšvielas vai ķiplokus krējuma/majonēzes kombinācijā. Dip pulverīši ir garšīgi un ļoti ātri pagatavojami, bet saturs mani neiepriecina:

Otra alternatīva ir pašam paņemt garšvielas pēc sirds patikas un samiksēt kopā ar saspiestiem ķiplokiem vai lociņiem. Lielākais mīnuss abām versijām ir pamatsastāvdaļa – skābais krējums, jo 15% – 25% tauku sastāvs nav labākā izvēle tiem, kas ievēro veselīga uztura diētu. Šis, protams, ir ļoti subjektīvs uzskats, dažas karotes pie  kartupeļu biezeņa vai pelmeņiem nav peļami, bet izēst pusi no dipi mērces bļodas trekna krējuma ir nedaudz pa traku – bet garšīgi, zinu. Protams, ja ikdienā esi aktīvs un nodarbojies ar sportu, tev papildus tauki un kalorijas par ļaunu nenāks. Tiem kas dienas lielāko daļu pavada sēžot pie datora un ir mazkustīgi, vēlamais kaloriju daudzums ir daudz mazāks.

Ko es ar to visu gribēju pateikt? Vakar atradu unikālu aizstājēju abām mērcīšu metodēm – Mērcīte ar tomātiem un baziliku no zemnieku saimniecības Veckūkuri, Strenču novadā. Turklāt, jau pagatavotu, nav jāsmērē rokas un jātērē laiks gatavojot – ideāla prece, kuru paķert no veikala plaukta tieši pirms piknika rīkošanas.

Sastāvs: jogurts 98%, cukurs, sāls, tomāti 1,2 %, sīpoli, baziliks, paprika, timiāns, oregano (raudene), pipari, pētersīļi. 100 g – 79kcal (iepakojums 200g).

Prognozējām, ka mērce, iespējams, būs ar neizteiktu garšu, bet āreče, garša ir izteikta un spēcīga. Ēdot sakapātas salātu lapas, pietika vienai porcijai pievienot vien tējkaroti (ar kaudzīti) mērces, lai pilnībā izjustu tās garšu.

Garšvielu kombinācija ar jogurtu ir ļoti garšīga, īpaši priecē, ka tauku saturs ir tikai 4% – ēd cik uziet, ieteicams ar svaigiem dārzeņiem. Laba īpatnība, ka smaržā un garšā nedaudz šķietami jūtams siers, kura tur nav.

Mājaslapa vēsta, ka ir arī citas garšu kombinācijas Mērcītei – ar spinātiem, ar mārrutkiem, ar dillēm, ar ķiplokiem.

Kā vēsta z/s Veckūkuri – Paēdis cilvēks – laimīgs cilvēks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.