Līgatnes Alus

LIGATNES_ALUS_edudzeru

Katra jauna alus darītava ar jaunu alus šķirni ir svētki, jo īpaši, ja ražo kaut ko interesantu, nevis ierastos lager alus, kuru mums tak pilni plaukti. Jau kādu laiciņu twitter sekojām Līgatnes alus etiķetes un logotipa tapšanas procesam, un beidzot esam tikuši līdz paša alus degustācijai.

Rudais Iezis (5,5%) Latvija / Alko Outlet – 1,49€

Jūtami izteikti apiņi ar maigu rūgtumu, kas labi sabalansēti ar cukura daudzumu un nenomāc pārējās garšas. Kā arī maigais, minimālais gāzējums izlīdzina un padara rūgtumu viegli baudāmu. Baudāms alus ar savu rakstura iezīmi, garšā (rūgtumā) gan jūtama ietekme/līdzība ar jauno alus darītavu (Malduguns, Labietis u.c.) aliem. Iespējams, tos vieno vienāda apiņu bāzes izvēle, kurai ir izteikti aromātisks rūgtums. Gards, pirkšu vēl.

 

Zaļā Dabas Taka (5,5%) Latvija / Alko Outlet – 1,49€

Smaržā jūtams izteikts skābums/citruss kā kviešu aliem. Hohoho, kas par garšas buķeti, tās ir tik daudz, ka pat nezinu, kur sākt. Garša ir maigi rūgtena ar skābu piesitienu un ingveru vai laimu, vai abiem. Ja esat dzēruši Iļģuciema kaņepju ingvera alu, tad garšas uzbūvē var vilkt paralēles, bet šis nav tik sīrupains, daudz vieglāks, ar ļoti bagātīgu garšu. Šis ir no brūvējumiem, kuru novērtēs tie, kam patīk pamatīgs alus, tāds kuru drīzāk jāēd, nevis jādzer.

 

Pārceltuves Rūgtais (5,5%) Latvija / Alko Outlet – 1,49€

Kā jau nosaukums vēsta, šis būs rūgtais, un smaržā tas ir labi sajūtams. Ar rūgtumu nav pārspīlēts, domāju, ka izmantoti stipri grauzdētie mieži, kas piešķir tumšajam alum raksturīgo maizes garozas garšu un tumšo alus krāsu. Garšīgs, rūgtais eils, ar savu tumšo pusi. Come to the dark side!

Pie ceturtās šķirnes netikām, nebija pieejama. No šiem trim Rudais Iezis ir mūsu favorīts. Priekā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.