Sveicieni veģetārisma dienā!

vegatarisma-diena
Ja gribat pievērsties (vai to jau darāt) kādam no veģetārisma veidiem, jums var noderēt šis saraksts ar produktiem, no kuriem, iespējams, derētu izvairīties.

Vīģes. Lai cik dīvaini tas neizklausītos, šis saldais auglis bieži var saturēt kukaiņu, piemēram, beigtu lapseņu daļiņas. Apputeksnēšanas procesā lapsenes iesprūst auglī un nomirst. Enzīmi pārvērš mirstīgās daļas proteīnā (tādēļ ēdot vīģi nav iespējams uzkost kukaini, kaut gan tā daļiņas tur iespējams pastāv).

Parmezāns un daži citi gardie sieri tiek gatavoti, pievienojot recināšanas fermentu himozīnu. Parasti tas tiek iegūts no teļu kuņģiem. Palielinoties siera ražošanas daudzumam nepieciešamais ferments tiek iegūts mākslīgā veidā, tas nozīmē, ka lētāks, plaši izmantots siers visdrīzāk saturēs mākslīgos fermentus, bet dārgie – dabīgi iegūto.

Pesto. Tā sastāvā parasti ir cietie sieri, kuri, savukārt, kā jau minējām, var saturēt himozīnu.

Miso zupa nereti restorānos tiek piedāvāta arī veģetārākā versijā ar tofu sieru. Taču jāatceras, ka tās bāzē ir dashi buljons, kas satur ne tikai brūnaļģes, bet arī zivju pārslas.

Banāni, lai ātri nebojātos, daudzviet tiek apstrādāti ar pesticīdu chitosan, kas pagatavots, izmantojot garneļu un krabju apvalkus. Tāpēc labāk izvēlēties bioloģiski audzētu augli.

Alus. Vēl salīdzinoši nesen tika daudz runāts par slaveno Guinness alu, kurš tiek dzidrināts – filtrēts, izmantojot īpašu želatīna veidu (isinglass), kas gatavots no zivju urīnpūšļiem. Taču šis nav vienīgais alus, arī citiem, īpaši stoutiem ražošanas procesā tiek pielietota šī metode.

Konfektes, saldumi sarkanā krāsā dažkārt ir iekrāsoti ar dabīgo krāsvielu – karmīnu. Dabīgā krāsviela tiek iegūta no beigtām vabolēm.

Vorčesteres mērce, ko, ja nelietojat pašu, varat sastapt vairākos ēdienos, starp citu, arī kokteilī Asiņainā Mērija, ir gatavota no anšoviem, kas dod īpašo garšu.

Brokastu pārslas, kuras ir ar saldu cukura apvalciņu, satur liellopu želatīnu. To iegūst, ilgstoši vārot citviet nederīgās lielopu daļas, bet izmanto, lai cukura kārtiņa glīti turētos pie kukurūzas vai kviešu pārslām.

Marshmallow. Oriģināli tas tiek gatavots no auga saknes, taču pie mums sastopama vien masu produkcija, kura ražota no želatīna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.