Aizputes vīna darītavas vīni

ervinavideoblogs.lv_aizputes_vins_ecovins01

Vīna degustēšanu un aprakstu es vienmēr atstāju Alises ziņā, jo pats vairāk orientējos alus sektorā. Bet raksta iesākumā vēlējos piemetināt dažus vārdus no savas puses. Forši, ka latviešu vīnu darītāju ar katru gadu kļūst arvien vairāk un katram ražotājam vīns garšo savādāk. Tāpēc, ja kādreiz esat degustējis vismaz vienu Latvijā ražotu vīnu, bet īsti nav iegaršojies – ziniet, ka to garšu, krāsu un citu nianšu spektrs ir diezgan apjomīgs. Vajag dzēst šo aizspriedumu, ka ābolu vīns no pašmāju ražotāja garšos tāpat kā laukos, jaunībā baudītais “no-kājām-gāzējs”. Ražošanas, kā arī uzglabāšanas tehnikas ražotājiem ir atšķirīgas, un ir savi knifi, kas vīna garšas īpašības dažādību tikai paplašina. Tāpēc iesaku meklēt un atrast savu favorītu, lai turpmāk svinību galdam vai citiem īpašiem dzīves notikumiem Jūs izvēlētos tieši Latvijā ražoto vīnu.

 

 

ervinavideoblogs.lv_aizputes_vins_ecovins03

Ķiršu sausais sarkanvīns

Krāsa: tumši, tumši sarkana

Aromāts spēcīgs, tajā var sajust koku, nedaudz sveķainumu, izceļot skābenumu, rūgtenumu.

Vīnam piemīt pilnīga garša, tā atklāj skābenuma un rūgtuma harmoniju, eļļainu noskaņu ar sausu nobeigumu. Labi sabalansēts tanīna daudzums. Vīnam ir izveidojies savs neatkārtojamais raksturs, šoreiz pat patīkami, ka ķiršiem parasti zīmīgā buķete šajā gadījumā noteikti nav izteiksmīga, kā varētu šķist pirms vīna baudīšanas.

Šis ir izteikts ziemas vīns, garšā un aromātā nopietns, ja tā var teikt, piemērots pie sāļiem gaļas ēdieniem, grilsieriem, fetas siera. Ieteiktu pie vakara pasākumiem ar sāļām uzkodām, baudīšanai mazos malciņos.

Alkohola saturs 13%, 2015.gads

 

 

ervinavideoblogs.lv_aizputes_vins_ecovins04

Saldais baltvīns, gatavots no medus un pīlādžiem

Krāsa: saulaini dzeltena

Aromāts spilgts, vispirms var sajust izteiksmīgu spriganu medus aromātu, pēc tam atklājas ābolu smarža un jūtams viegls rūgtenums, bet nobeigumā salda karamele.

Vīnam ir vidēji smaga miesasbūve, garša pilnīga, varētu pat teikt, ka neparasta, kurā mijas kopā izteikts saldums ar nomierinošu rūgtumu nobeigumā. Pēcgarša ļoti patīkama, atsauc atmiņā pieneņu lauku. Vīns ir apetīti rosinošs. Pīlādžu nots labi harmonizē medaino saldumu un piešķir vīnam smagāku buķeti.

Mēs jūtam šo vīnu kopā ar parmezāna sieru, ar izteiksmīgiem, riekstainiem desertiem.

Alkohola saturs 12%, 2014.gads.

 

 

ervinavideoblogs.lv_aizputes_vins_ecovins02

Saldais baltvīns, gatavots no rabarberiem.

Krāsa: šampanieša dzeltena

Pirmajā mirklī var sajust vasarīgu ziedu aromāts, atklājot rabarberus un ceriņu piesitienu.

Maigi salds sākums ar ļoti patīkamu rabarberu noskaņu nobeigumā. Atšķirībā no daudziem citiem rabarberu vīniem, šim garša nav ūdeņaina vai pliekana. Vīns ir ar raksturu, taču tā saldums nav pārāk smagnējs.

Labi saderēs ar bri sieru, siera kūkām, saldākām Latvijas ogām. Piemērots dzimšanas dienas svinībām un citiem līdzīgiem svētkiem.

Alkohola saturs 13%, 2014.gads

 

Ja būtu jāsarindo šie vīni secībā, kā patikuši, tad mūsu favorīts noteikti ir rabarberu vīns, tad ierindojas medus pīlādžu un tikai tad ķiršu.

ervinavideoblogs.lv_aizputes_vins_ecovins05

One thought on “Aizputes vīna darītavas vīni

  1. Es negribu (īstenībā gribu gan) būt kretīns, bet vīns savā ziņā ir tomēr vīnogu dzēriens. Pie tam – vīnogām, kuras nav ielīdušas dziļi d***** Sabilei. Tas būtu tas pats, kas grapa no nātrēm (respektīvi – nonsenss). Atļaušos teikt, ka visa šī Latvijas produkcija ļoti attālināti atgādina jebko, kas ir saucams par vīnu. Ja naivais letiņš domā, ka mums ir izaugsmes iespējas šajā nozarē – iespējams, ka viņš nēsā puķainas bikses, brauc ar “škoļņiku” un uzskata, ka Miera iela ir ar maģistrāles nozīmi. Just sayin’ – ja mēs kaut kur varam “braukt” ar alkoholu – es teiktu, ka ir visas iespējas to darīt ar alu. Savulaik viens celmlauzis bija sācis krāmēties ar viskiju Latvijā. Lūk, te arī virzieni. #godīgsviedoklisbezizlecieniem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.