Odzienas IPA / Ādāžu CITRA / Raiskumietis gaišais

Odzienas_ipa_adazu_citra_raiskumietis_02

Pa retam sanāk iegriezties Alus Tirgus Berģu bodē, un prieks, jo ar katru reizi Latvijas ražotāju piedāvājums ir kļuvis brangāks. Gandrīz var izlaist ārzemju alus degustācijas – sāk pietikt ar pašmāju brūvētājiem. Malači!

Odzienas_ipa_adazu_citra_raiskumietis_05

Odzienas muižas alus IPA 5,5% / Latvija / Alus tirgus 2,35€
Ak, Odziena, tevis brūvētā IPA garšo debešķīgi! Pirmo malku sanāca noporvēt Balttour 2016 izstādes laikā, pēcāk to atradu Alus Tirgus bodē Berģos. Odzienas IPA ir pietiekami rūgta, lai nebūtu jāviebjas, un pietiekami omulīga, lai garša nebūtu pārāk uzbāzīga. Var arī izdzert vairāk par divām pudelēm. Atdzesēta un ielieta glāzē šī IPA varētu kļūt par manu favorītu starp rūgtajiem, ipainajiem brūvējumiem. Dažiem varētu nepatikt alus vieglums/pliekanums, bet man tas šķiet precīzi desmitniekā, ok – 9niekā. Neatteiktos no vēl dažām pudelītēm un, starpcitu, man patīk pudeles dizaina izvēle, gandrīz labākais vai oriģinālākais, ko pēdējā laikā ir nācies redzēt.

 

Odzienas_ipa_adazu_citra_raiskumietis_04

Ādažu meistara alus CITRA 5,2% / Latvija / Alus tirgus 1,79€
Citras apiņiem ir fantastiska īpašība, tā piedod alum ļoti aromatisku garšu, ka ar acīm ciet būtu grūti pateikt, kurš šo alu ir brūvējis – Citra uber alles. Ja pat dēlī būtu salaists viss saturs, šķiet, apiņi to nomāktu ar savu garšas pārākumu. Garšīgs alus, tikai esmu izbrīnīts par tā pieejamību un informācijas vakuumu internetā (arī par pašu ražotāju). Kāpēc tā? Būs jāsagaida, kad atkal parādīsies pārdošanā pārējās alus šķirnes, lai var izvērtēt šo ražotāju objektīvāk.

 

Odzienas_ipa_adazu_citra_raiskumietis_06

Raiskumietis gaišais alus 5,6% / Latvija / Alus tirgus 1,99€
Pirms iegādes par šo alus ražotāju neesmu uzzinājis absolūti neko. Pamanīju netīšām Alus Tirgū , meklējot Latvijā ražotos jaunumus. Glāzē lejot smarža vēstī, ka garšas buķete būs ar palielāku apjomu. Un ir arī (dažiem aliem ir smarža, bet garšā čiks)! Pirms vairākiem gadiem būtu teicis, ka šis māj uz valmierieti, bet valmierietis jau sen nav bijis tik gards un brangs kā agrāk. Šis nudien ir patīkams pārsteigums, kārtīgs latviešu alus – ir gan saldumiņš, gan rūgtumiņš, gan skābumiņš. Labi sabalansēts un saprotams produkts. Brenguļu faniem šis varētu būt jauns favorīts.

One thought on “Odzienas IPA / Ādāžu CITRA / Raiskumietis gaišais

  1. Raiskumietis ir dievīgs. Pagaršoju pagājušajos Līgo svētkos, atveda draugi no Cēsu puses!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.