Burka & Ledus – čilli mērces un pastas

 

Burka_un_Ledus_ervinavideoblogs.lv_01

Ronalds Kreilis un Loreta Birzule jau ne pirmo gadu meistarīgi ražo dažādas mērces, pastas un marinētus piparus asu garšu piekritējiem. Ticiet vai nē, “Burka un Ledus” produkcija ražota no pašu izaudzētiem pipariem Latvijā, Jelgavas novadā. Piekritīsiet, ka netipisks dārzenis, kad citi savās siltumnīcās parasti audzē tomātus, gurķus vai maksimums papriku?

Burka_un_Ledus_ervinavideoblogs.lv_02

Šīs mērces un pastas degustējām ilgāku laiku (kopš ziemas). Īpaši aktīvi lietojām posmos, kad sabiedrība apkārt dāsni dalīja iesnas un klepu. Pašapmāns (placebo) vai nē, bet tā arī nesaslimu. Tā kā mūsu rīcībā bija pieci dažādi produkti, izmēģinājām tos visos veidos, kā vien varējām iztēloties – pie gaļas, ceptiem dārzeņiem, uzkodu mērcēm, zupām, picām, sviestmaizēm… Kopumā par Burka&Ledus produkciju varam izteikt tikai pozitīvas atsauksmes.

Pirms minu dažus vārdus par katru produktu, gribu minēt, ka absolūtais favorīts mums ir Harisa pasta. Lai arī asa pēc vella, tā tik ļoti iegaršojās (kumīns, kumīns, kumīns), ka ar načos kukurūzas čipsiem to jau spējām notiesāt pa tiešo no burciņas. Mēlē jau kož, bet garšo vareni labi.

Burka_un_Ledus_ervinavideoblogs.lv_03

Burka & Ledus – Adžika
Sastāvs: Čili pipari 97%, ķiploki, koriandrs, sierāboliņš, olīveļļa, sāls, melnie pipari.
Bieza pasta ar manāmiem piparu gabaliņiem. Labi iederēs gan pievienojot gaļas ēdieniem, gan zupās un marinādēs. Pastu vajag pavisam nedaudz, mazā burciņa kalpo diezgan ilgi.

 

Burka_un_Ledus_ervinavideoblogs.lv_04

Burka & Ledus – Harisas pasta
Sastāvs: Čili pipari 97%, ķiploki, ķimenes, kumīns, koriandrs, citronu sula, olīveļļa, sāls.
Absolūts favorīts. Vidēji šķidra, bez lieliem gabaliem ar patīkami spēcīgu kumīna garšu. Lieliski iederas gan pie ceptiem dārzeņiem, gan uz desmaizes, kā arī uzkodu mērce drosmīgākajiem.

 

Burka_un_Ledus_ervinavideoblogs.lv_05

Burka & Ledus – Čili pasta
Sastāvs: Čili pipari 50%, ķiploki 49%, sāls.
Bieza pasta ar manāmiem piparu gabaliņiem. Smaržo dievīgi, mūsuprāt, vairāk atgādina adžiku, laikam latvietim tik saprotamā ķiploka dēļ. Nešķiet arī tik ļoti asa kā pasta no adžikas burkas.

 

Burka_un_Ledus_ervinavideoblogs.lv_06

Ledus&Burka – Asā čili mērce
Sastāvs: sarkanie čili 90%, ķiploki, sīpoli, etiķis, sāls.
Noteikti favorīts starp abām mērcem, lietojot tieši uz ēdiena – picas, sviestmaizēm, cepešiem, kā arī piepilinotu pie tomātu sulas un zupas šķīvī. Zaļais, spriganīgais svaigums patīkami atsvaidzina, nedaudz nomāc to trako asumu.  Visi, kas reiz ir garšojuši jel kādu halepenjo (Tabasco mild vai Louisiana gold) mērci, būs patīkami pārsteigti par šīs mērces labajām garšas īpašībām. Kā izrādās, nav jādzīvo dziļos Amerikas dienvidos, lai ražotu garšīgu aso mērci (hot souce, noteiktos amerikas reģionos ir gandrīz kulta lieta).

 

Burka_un_Ledus_ervinavideoblogs.lv_07

Ledus&Burka – Čili mērce Nr. 6
Sastāvs: zaļie čili 90%, ķiploki, sīpoli, etiķis, sāls.
Garšā vairāk var sajust rūgtenmumu, kas piemīt paprikas veida pipariem. Bet, nu, asa pēc vella, tā, ka maz neliekas. Ļoti labi noder, kad, pirms dārzeņu cepšanas krāsnī, tos sagrieztus apviļāju bļodā ar vienu ēdamkaroti šīs mērces. Tas spalgais asums nepazūd arī pēc cepšanas – kož mēlē kā dusmīgs vells un tas ir forši! Zupu gatavošanā un pikantākai mērcei šī ir laba sastāvdaļa.

Patiešām unikāls produkts ar kuru var lepoties. Veiksmi turpmākajos garšas piedzīvojumos!

2 thoughts on “Burka & Ledus – čilli mērces un pastas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.