Mežpils Prove 2017

 

Mežpils Prove ir alus mājražotāju konkurss, kurā dalībnieki sacenšas par iespēju savu alu saražot Aldara vēsturiskajā brūzī 12 000l apmērā . Šogad biju iekļauts žurijā, lai nogaršotu 35 dubultās IPAs, kas nebija joka lieta. No visa sadegustētā bija jāizvirza trīs labākās DIPAs, tad jātiekas finālā, lai noskaidrotu uzvarētāju. Apkopojot žūrijas rezultātus, par proves finālistiem kļuva Andris Remerts, Dainis Mazkaļķis, Uģis Narvils un Ravis Driksna. Šeit neliels video ieskats degustācijas pasākumā:

Pēc žūrijas atlases mājbrūvētājiem bija doti vieni un tie paši brūvēšanas apstākļi, nu jau Aldara telpās, lai godīgā veidā žūrija spētu noskaidrot gardāko un labāko dubulto india pale ale starp konkursa finālistiem. Saskaitot rezultātu punktus un vienbalsīgi vienojoties, žūrija par labāko brūvējumu atzina Uģa Narvila radīto alu. Tagad atliek vien gaidīt, kad alus ar nosaukumu Gustavs tiks brūvēts pilnā apjomā un nokļūs līdz lielveikalu plauktiem! Apsveicu Uģi gan ar uzvaru konkursā, gan ar dēla piedzimšanu!

#1 Uģis Narvils 175 punkti
#2 Andris Remerts 172 punkti
#3 Dainis Maz Kaļķis 154 punkti
#4 Raivis Driksna 147 punkti

Preses relīze:

AS “Aldaris” alus muzejā noslēdzies ikgadējais mājbrūvētāju konkurss “Mežpils prove”, kurā, kā katru gadu, dalībnieki darbus iesniedza par konkrētu tematu, kas šogad bija “Dubultā IPA”. Šogad mājbrūvētāju konkursam tika iesniegti 38 darbi, no kuriem četri tika izvirzīti fināla degustācijai.

Par šī gada par uzvarētāju tika izvēlēts Uģis Narvils ar savu alu “Gustavs”. Uzvarētājs saņemiespēju brūvēt savu alus partiju “Aldara” brūvētavā 12000 litru apjomā, kā arī redzēt savu alus šķirni, ar savu vārdu un nosaukumu veikalu plauktos. Uzvarētāja alus brūvēšana uzsākta šonedēļ.

Visi finālisti fināla degustācijai alu brūvēja vienādos apstākļos – “Aldara” alus darbnīcā. Šogad tika pieaicināta īpaši plaša žūrija, lai izvērtētu iesniegtos alus brūvējumus – Andris Rasiņš, Aldara alus muzeja direktors un vienīgais diplomētais alus someljē Latvijā, Valdis Čunka, Aldara galvenais aldaris, Dace Šķēle, Aldara tehnoloģe, Andrejs Teteris, “Mežpils” zīmola vadītājs, Juris Cinītis alus entuziasts un bāra “TAKA” īpašnieks, alus bloga “1001 alus” autors Rihards Gulbis, kā arī bloga “ervinavideoblogs.lv” autors Ervīns Elliņš.

“Šogad starp finālistiem valdīja ļoti sīva konkurence, jo iesniegtie alus paraugi, lai arī dažādi, bija patiešām labi un konkurētspējīgi. Mums ir patiess prieks par uzvarētāju, jo jau novembrī šo alu varēs iegādāties ikkatrs, ar receptes īpašnieka vārdu un īpašo nosaukumu,” norādīja alus muzeja direktors Andris Rasiņš.