Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2017

Pozitīvā ziņa, apmeklējot vīnu skatei, ir būtiski augošā kvalitāte. Latvijas vīnu patērētājs, kurš pirms 3 gadiem pircis vietējo ražojumu, malkojot šajā gadā prezentētos vīnus, atšķirību noteikti sajutīs. Vīndari vairāk domā par to, ar kādām metodēm vēlas radīt vīnu, no kādām sastāvdaļām un kā panākt vēlamo rezultātu. No eksperimentēšanas un “paveiksies/nepaveiksies” pieejas,  vīndari sāk atbrīvoties, mācoties un daloties ar pieredzi.

Īpaši vēlos izcelt patīkamos pārsteigumus – “Jokas”, “Muižas Vīns”, “Vīna ceļš” darinājumus, kuriem vairāki vīni neatstāja vienaldzīgu. Patīkami arī, ka “Durbes veltes” ir manāmi augusi gan vīna, gan etiķešu kvalitāte.

Izvēlēties labāko bija ļoti grūti. Pirmkārt, jau tādēļ, ka tautas (jeb pasākuma apmeklētāju) balsojums visbiežāk vēsta par vīnu, kas palicis atmiņā, provējot aptuveni 80 vīnu veidus, otrkārt, izdarot izvēli prātīgāk būtu balsot par “tautas vīnu”, kas visbiežāk būs pussalds vai salds. Ar skābām, rūgtenām niansēm un sausie nav vairākuma iecienīti. Šoreiz izvēle bija jāizdara starp subjektīvi iecienītākajiem: “Aizputes vīna darītavas” upeņu-aroniju saldais sarkanvīns, “Zilver vīndarītavas” rabarberu pussausais un “Vīna ceļš” melleņu pussaldais. Ņemot vērā garšas daudzveidīgo buķeti, krāsu, aromātu un gadalaika piemērotību, atkal bija jāsliecas “Aizputes vīna darītavai” par labu. Tautas balsojumā gan uzvaras laurus plūca “Muižas Vīns” jeb “Cremon” ar ceriņu vīnu.

Gaidām nākamo vīnu skati ar košiem pārsteigumiem un ceram, ka nākamgad dalībnieku skaits būs kuplāks!