Mežpils sezonas noslēguma pasākums

Patīkami, ka Mežpils darboņi un zīmols lauž arvien jaunas šķautnes Latvijas alus ražotāju vidū, radot un iepazīstinot publiku ar jaunām alus šķirnēm. Veikalos jau pieejams izcilais Double IPA brūvējums no Uģa Narvila – Gustavs, par kuru balsojām Mežpils Prove 2017 ietvaros.

Papildu tam, šajā pasākumā tika atklāti vēl divi pavisam svaigi un slepeni ali – ozolkoka mucās izturēts tumšais Imperiālais Baltijas porteris un gaišais alus (Bière de Garde), kas darināts ar šampanieša raugiem. Pasākumā tikām pie nelielas šo alus degustācijas, pārdošanā gan šīs alus šķirnes nonāks tikai nākamā gada vidū – pēc visas partijas gadu ilgas nogatavināšanas ozolkoka mucās.

Imperiālais Baltijas porteris ir noturēts amerikāņu burbona Jack Daniels ozolkoka mucās, lai alum piešķirtu burbona samtainās vaniļas un karameles notis. Savukārt gaišais alus brūvēts ar šampanieša raugiem un ir pirmais Latvijā brūvētais “sour” tipa alus, kas izturēts franču baltvīna ozolkoka mucās. Abi alus veidi ir brūvēti Latvijā Aldara ražotnē un ir vietējiem aldariem eksperimentāls projekts, lai atrastu labāko, inovatīvāko un – pats svarīgākais – garšas kārpiņām patīkamāko alus veidu.