Dikļu pils restorāns

Man patīk, ka vēsturiskajās ēkas tiek ierīkotas viesnīcas un restorāni. Kā tāds papildus plusiņš ceļotājiem vai garšīgas maltītes meklētājiem. Mēs uz Dikļiem devāmies tieši garšas piedzīvojumā, jo mūsu rokās bija nonākusi dāvanu karte gardēžiem no Dāvanu Serviss. Pirms un pēc restorāna apmeklējām dažas interesantas vietas – skaties video:

Restorāna ēdamzāle izvietota pagrabstāvā, kurā atsegto ķieģeļu kolonnas labi kontrastē ar smalkajām retro mēbelēm. No ēdienkartes izvēlējos lēni gatavotu paipalu ar kāli, saldo kartupeli un ķirbi, jo man ļoti garšo dārzeņi (21€). Alisei izvēle krita uz šefpavāra Jāņa Siliņa ieteikumu – lēni gatvota aļņa gaļa Normandijas ābolu sidrā ar saldā kartupeļa biezeni, medījuma buljonā briedinātām pērļu grūbām un konjakā izturētām melnajām plūmēm (17€), ko kopā pasniedza ar glāzi Feudo Arancio Merlot (2014) no Itālijas (5€).

Paipala bija ļoti garšīga, tikai mazie kauliņi radīja nelielu piepūli tos attīrīt no gaļas, dikti mazs tas putniņš. Par dārzeņiem gan nebiju sajūsmā, tie garšoja pilnīgi vienādi, prasījās izteiktākas garšas vai papildu garšvielas. Ar dārzeņiem ļoti daudzās iestādēs iet čābīgi, reti kurais māk ar tiem pareizi apieties. Varbūt arī tāpēc lielākā daļa ēstuvju apmeklētāju labāk izvēlas kartupeli nekā ceptus dārzeņus.

Alise par alni bija pilnīgā sajūsmā, arī grūbas un saldais kartupelis ir viņas top pārtikas favorītos. Kopā ar garšīgo vīnu maltīte nudien bija izdevusies, kam pa pēdām sekoja Dikļu pilī gatavotā saldējumu un sorbertu izlase. Kafijas saldējumam bija ļoti izteikta garša, tas mums abiem patika vislabāk.

Paldies Dāvanu Serviss par ērtu iespēju aizšmaukt garšīgā randiņā, paldies, Dikļu pils personālam par laipno uzņemšanu!

c