Dzīve uz riteņiem – Liepniekvalka alas (1/3)

Lai pārbaudītu vai mēs varam izturēt dzīvi automašīnā devāmies trīs dienu ekspedīcijā gar Kurzemes piekrasti – Jaunciems – Jūrkalne. Pirmajā ekspedīcijas dienā ielīdām Liepniekvalka alās – Peldangas labirints un apmetāmies pa nakti busiņā Latvijas valsts meži ierīkotajā atpūtas vietā pie Irbenes upes ietekas Baltijas jūrā.

Peldangas labirints jeb Liepniekvalka alas ir Latvijai netipiska alu sistēma. Par šīs vietas rašanos parūpējušies avoti, smilšakmens iežos laika gaitā izskalojuši veselu alu un pazemes eju labirintu. Šo brīnumu jāmeklē Liepniekvalka krastos. Alu sistēma izskalota 5m augstā un 20 m platā smilšakmens atsegumā. 

www.skatkartes.lv – Nr. 1920 – Liepniekvalka alas – Peldangas labirints (2018. gada jūlijs).

Kā jau labirintam pienākas tam ir veselas 5 ieejas. Iekšienē slēpjas viena lielāka un divas mazākas telpas, kas savstarpēji savienotas ar tuneļiem. Šīs telpas varētu pat uzskatīt par pazemes karaļa goda zālēm, jo tajās izveidojušies smilšakmens pīlāri un stabi, kā pienāktos īstai gotikas stilā celtai pilij.

www.skatkartes.lv – Nr. 1923 – Liepniekvalka alas – Peldangas labirints (2018. gada jūlijs).

Alas kalpojušas kā īsta pazemes valstība – pazemes skatu filmēšanai tās izmantotas filmā „Maija un Paija”.Alu saglabāšanas nolūkos tās apskatāmas tikai no ārpuses. Pastāv iegruvumu risks.Pie kraujas izveidota labiekārtota atpūtas vieta.