Ceļojums uz Parīzi. Automašīna – lidmašīna – vilciens. 1. sērija

1. diena Parīzē. 9:25 sākam 300 km braucienu no Salaspils līdz Viļņas lidostai, kas aizritēja ļoti gludi. Patīkami, ka pa Lietuvas lielceļiem var braukt ātrāk nekā 110km/h. Nolikām auto daudzstāvu stāvvietā blakus lidostai un devāmies iestiptināties lidostas Subway – izdevīgi un sātīgi. Šis mums ir budžeta lidojums, taupīsim uz katra soļa, jo Parīzi piedēvē pie vienām no dārgākajām pilsētām pasaulē. Nav ne jausmas kādas būs cenas.

Skaties Parīzes ceļojuma 1. video sēriju:

Tālāk ~2,5h garš lidojums līdz kādas Parīzes piepilsētai. No lidostas ar taksi tiekam aizrauti līdz tuvākajai dzelzceļa stacijai – Beauvais. Tam seko stundas brauciens ar vilcienu līdz beidzot 19:25 ierodamies Parīzes ziemeļu stacijā – Gare du Nord. Stacija pasakaini skaista, bet apsargs aizliedz filmēt, nesanāk noķert pat vienu kadru.

Noguruši un izsalkuši dodamies uz viesnīcu, kas mums atrodas tieši iepretim slavenajam kabarē Moulan Rouge. Rajons ap ziemeļu staciju ir diezgan baiss, vismaz tāds mums ir pirmais iepaids. Pa ceļam uz viesnīcu mums piedāvā iegādāties narkotikas, apkārt smaržo pēc marihuānas un bezpajumtnieki pulcējas bariņos, kas rada neomulīgu sajūtu. Īpaši kad mēs izskatamies pēc tūristiem, kurus būtu viegli apzagt. Vienkārši neesam pieraduši pie dzīves tādā megapolē kāda ir Parīze.

Iepērkamies jau zinamajā Carrefour veikalā un priecājamies par zemajām cenām – vīns 2€, alus ~0,7-3€, tomāti 3€/kg, vītināta gaļa 13€/kg utt. Izsalkums tik milzīgs, ka paķeram dažādas lietiņas, lai tik ātri remdētu izslakumu. Paskat, pat desu no Itālijas var iegādāties.. ak, Itālija. Viesnīcu cenas Parīzē ir gana lielas. Mēs atradām bēniņu istabu, kas pārspēja visus piedāvājumus. Labā ziņa, ka viesnīcā ir lifts un kāpt uz sesto stāv nevajadzēs. Bet lejā gan kāpjam pa kāpnēm – paskat, cik viņas ir fantastiskas. Iečekojamies savā viesnīcas mini mansarda numuriņā, iestiprinamies ar pāris našķiem un dodamies gulēt, rīt būs gara un aizraujoša diena.