Varenais Eirotrips 1. sērija: slēgtie Polijas veikali


1. ceļojuma diena. 

Svētdiena 2. jūnijs. Mūsu ģimenei šis būs varenākais ceļojums, kāds līdz šim bijis. Brauksim ar auto cauri 7 Eiropas valstīm līdz pat Venēcijai. Ar auto tūrismu esam aktīvi nopdarbojušies pēdējos četrus gadus, meklējot Latvijā Skatkartes. Pienācis laiks doties ārpus savas komforta zonas un meklēt jaunus iespaidus, piedzīvojumus.

Pirmais pieturas punkts būs Varšava, Polija. Kā jau daudziem, arī mums Varšava ir tikai pilsēta, kurā pārlaist nakti un doties tālāk, dziļāk Eiropā.8 stundas pavadīt pie auto stūres izrādījās daudz vieglāk, nekā šķita sākumā. Domāju, ka arī automašīnas automātiskā ātrumkārba atviegloja manu stūrēšanas uzdevumu. Novēroju, ka uz lielceļiem Latvijā un Lietuvā automašīnas brauc gausi un lēni, knapi pārkāpjot 90 km/h. Bet Polijā autovadītāji ar ātrumu uz autobāņiem ir apraduši, 150km/h šeit ir normāls ātrums, tas nekas, ka zīmes rāda 90. Gribam iekļauties automašīnu plūsmā un turam līdzi – gāzi grīdā!


Polija, Varšava. Pievarēts ap 700 kilometru, un esam apmetušies Babkas tornī (Babka Tower) uz vienu nakti. Viesnīcas (dzīvokļu) cenas šeit ļoti lētas. Var atrast dzīvokli trim personām par 50€. Blakus viesnīcai atrodas milzīgs iepirkšanās centrs Arkadia. Dosimies iepirkt pārtiku un pie viena apskatīsimies šo milzīgo lielveikalu. 

Veikalu klāsts ir labs. Īpaši priecājamies par Francijas pārtikas veikalu ķēdi Carrefour. Plašs piedāvājums, patīkamas cenas. BET! Veikali Polijā svētdienās nestrādā – mums tas ir pilnīgs jaunums. Uz pārtikas veikalu pēc vakariņām netiekam, nākas ēst ēdnīcā, lai gan numuriņu speciāli izvēlējāmies ar pilnvērtīgu virtuvi, lai ietaupītu uz ēšanas rēķina. Tomēr atrodam svaigo salātu bāru Green It!, kur gatavo arī lieliskus wrapus. Noteikti pagaršo – svaigi, sātīgi, veselīgi un gardi!

Izskatās, ka Polijā ļoti cieņā ātro pusdienu restorāni jeb junk-food. Tikai retā iestāde no lieleveikala pusdienotavām pasniedz ko puslīdz veselīgu lidiņa stilā. Viena porcija ar otro ēdienu man izmaksāja 12€. Kaut kā padārgi sanāca. Izrādās, ka pie kases maksājot ar karti vajag izvēlēties – maksāsi zlotos vai eiro. Protams, ka eiro. Nepareizi! Vajag maksāt zlotos, jo šeit tāds likums – ja maksā eiro valūtā, tad pakalpojuma sniedzējs PATS nosaka konvertācijas kursu, un tas mums ir gaužām neizdevīgs. Liec aiz auss!

Bet kā tad ar aliņu šoferītim? To var nopirkt jebkurā degvielas uzpildes stacijā. Atšķirībā no Latvijas, pārtikas preču un alkohola cenas degvielas uzpildes stacijās nav lielākas kā parastā veikalā. Nopērkams arī piens, brokastu pārslas, maize un citi pārtikas produkti. Var redzēt, ka pieprasījums pēc pārtikas veikaliem svētdienās tomēr ir. 

Mirklis atpūtai ar burvīgu panorāmas skatu virs naksnīgās Varšavas, poļu amatalus degustāciju un rīt varam doties tālāk uz Čehiju.