Varenais Eirotrips 2. sērija: padomju kempings Čehijā


Pirmdiena 3. jūnijs. Pamostamis Varšavas vienīcā ar brīnišķīgi saulainu laiku. Garstāvoklis lielisks, laiks mums sagādāt pārtiku, ko vakar neizdevās, jo svētdienās veikali Polijā ir slēgti. Atgriežamies Arkadia iepirkšanās centrā, šodien skats šeits pavisam cits – tukšo gaiteņu vietā tagad mudž cilvēki, kafejnīcas pilnas ar pusdienotājiem, Polijas iedzīvotāji aktīvi iepērkas. 

Ejam meklēt pārtiku. Šis laikam būs lielākais Francijas pārtikas veikals Carrefour, kurā esmu pabijis. Tas ir gigantisks. Pārdots tiek pilnīgi viss – no velosipēdiem līdz Krakovas desām. Man, kā alus blogerim, pārsteigums, cik apjomīgs piedāvājums ir poļu alus nodaļā. Amatalus Polijā laikam ir īpašā cieņā. Cenas priecē visās kategorijās. Mājupceļā šeit noteikti būs jāpiestāj.  

Pusdienas atkal ieturam jaunatklātajā pērlē Green It – svaigo salātu kafejnīcā. Nevaram beigt priecāties – svaigi, garšīgi salāti ar avokado, bekonu un balzamiko mērci – šo franšīzi vajag ieviest arī Rīgā, aizies.Lai nokļūtu kempingā netālu no Brno pilsētas, Čehijā jānobrauc tuvu 600 kilometriem, kas aizņems vismaz 7 stundas. 21.00 ierodamies kempingā, nedaudz vēlāk nekā bijām plānojuši. Administrācijas personāla nav, sazvanīt arī nevar, man jau viss besī. Mums izpalīdz vietējā krodzniece, kas ļauj braukt zem teritorijas barjeras. Galvenais, lai rīt no rīta samaksājam par palikšanu. Nedaudz dīvaini ielauzties citas valsts kempingā, bet variantu nav, braucam iekšā.Būvējam augšā manis izgudroto autogultu. Par to esmu uzfilmējis atsevišķu video – šeit. Vakariņas izpaliek, jo kempinga virtuvē viss tiek darbināts ar vietējās valūtas monētām kronām. Apēdam, ko katrs var un dodamies izpētīt kempinga dušas. Arī tās mums iet secen, jo tās ir par maksu gluži kā kafijas automāti – ar monētām, bet mums nevienas kronas. Bija doma izņemt bankomātā vietējo valūtu, bet papīra nauda mums neko nelīdzētu. Tas mūs neaptur nomazgāties tur pat izlietnēs. Pie viena samazgāju arī veļu. Tas ietaupa līdzi paņemto apģērbu daudzumu. Veļas mašīna mums būs pieejama tikai Itālijas mītnē, kurā nokļūsim pēc dažām dienām.Naksnīga pastaiga pa kempinga teritoriju, muļķīgas sarunas un liekamies uz auss. Rīt mums jānokļūst līdz Slovēnijas kempingam, kas būs diametrāli pretējs šim – kalna pakājē ar dzidru kalnu ezeru.