Varenais Eirotrips 3. sērija: tuvojamies Slovēnijas kalniem

Otrdiena 4. jūnijs.Pirmā nakts jaunajā auto kā arī jaunajā autogultā – bija labi, neviens nesūdzējās. Naktī gan bija nedaudz vēsi, jo atstājām vaļā automašīnas lūku svaigam gaisam, kas bija atdzisis līdz +12 grādiem. Kopā ar mitrumu tas radīja nelielu diskomfortu. Dažus mēnešus vēlāj atklājām kā darbojas mūsu automašīnas autonomā apkure, bet par to kauns atzīties. Būtu gulējuši ar absolūtu komfortu un siltumā. 

Pirms dodamies prom gribam norēķināties par teritorijas izmantošanu. Barjera vaļā, var jau aizbraukt prom nemaksājot. Administrācijas tante neizrāda gana nelaipna, lai to pamanītu, kad cenšamies samaksāt 7€ par naktsmītni. Bet mēs turpinam smaidīt, izturamies maksimāli laipni un sakot paldies dodamies godīgi prom. Pa ceļam uzpeldēja doma apskatīt netālu esošos ūdenskritumus un alas, bet tad saprotam, ka tas ir pasākums par maksu uz 4 stundām. Nē paldies, mums tam nav laika. Varbūt iebraucam Brno pilsētā? Bet milzīgie “fūru” sastrēgumi uz lieceļa arī no šīs idejas mūs attur. Šodien mums jānokļūst Slovēnijā. Jāpaspēj izbraukt cauri Čehijai un jāšķērso Austrija tāpēc kavēties sastrēgumos nav vēlams.

Brno pilsēta atkrīt pusdienas meklēsim lielceļa malā esošajā IKEA lielveikalā. Gaļas bumbiņas jau visiem ir zināmas, tomēr cerētā maltīte nav tik garšīga, kā Rīgā. Taču esam ļoti izsalkuši un nesūdzamies. Kopīgi nolemjam, ka nākamajās dienās nekur nedosimies un izbaudīsim kempinga mierīgo gaisotni, tādēļ dodamies sapirkt pārtiku ilgākam laikam. Čehijas veikalu cenas priecē, jo piena produkti un alus ir labās, ja nepat ļoti labās cenās. Piemēram alus maksā sākot no 29 eirocentiem par puslitru. Pusfabrikātu pusdienas rīsi ar gaļas mērci ap 3 eiro, bet bezlaktozes jogurts zem 0,50 eiro. Piepildam maisus ar pārtiku un dodamies Austrijas virzienā.

Tiklīdz iebraucam Austrijā, elpa aizraujas no apburošajiem kalnu skatiem. Tā kā uz autobāņiem apstāties var tikai kravas automašīnu stāvvietās, nākas pirmos kalnu iespaidus ķert caur automašīnas vējstiklu. Piestājam vien degvielas uzpildes stacijā, lai pārliecinātos, jā, cenas Austrijā ievērojami atšķiras – gan degviela, gan pārtika ir dārga. Taču tam bijām gatavi. Izkustinam kājas, ieturam mazu atpūtu un braucam tālāk. Jāteic, ka Austrijas skaistās ainavas ļoti atvieglo garlaicīgo braukšanu, jo līdz šim neko vairāk par autobāņiem un horizontu redzēt nevarēja.

Veiksmīgi krustojam Austriju un iebraucam Slovēnijā, šeit kalnu skati mūs vienkārši apstulbina. Fočējam, filmējam pilnīgi katru minūti. Vai šāds skasitums var apnikt? Pēc 7 stundu brauciena esam pievarējuši 600 kilometrus, pabijuši 3 valstīs un sasniedzam savu galamērķi – kempingu pie Bohinjsko ezera. Kempinga darbibinieki ir ļoti atsaucīgi, izpalīdzīgi un laipni. Novietojam auto brīvā vietiņā, klājam gultu un atkal dodamies nakts pastaigā, jo tomēr 6h ir sēdēts. Laime pilnīga.