Pazust Latgalē (1/3) – Daugavas loki

Atgriezušies mājās pēc Eirotripa brauciena aizmukām uz dažām dienām pazust Latgalē, lai nosvinētu mūsu 3 gadu kāzu jubileju. Apmetāmies tieši Daugavas loku krastā kempingā Ozianna. Apskatījām arī brīnumaino atpūtas parku Stalkers, Dinaburgas pilsdrupas un Vasargelišķu skatu torni.

Latgales izpētes braucienā piestājām pie Vasargelišķu skatu torņa, lai aplūkotu Daugavas lokus no augšas. Skats no torņa paveras iespaidīgs, jo īpaši mums paveicās ar silto laiku. Iesaku paķert līdzi binokli, lai būtu interesanatāk šo ainavu aplūkot.

www.skatakartes.lv – Nr. 2094 – Daugavas loki, Vasargelišķu skatu tornis (2019. gada jūlijs).

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī,  no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus. Apmeklētāji no tā var redzēt Daugavas upes Rozališķu loku – vienu no skaistākajiem Latvijas dabas skatiem, kas kādreiz rotāja Latvijas naudaszīmi – 10 latu banknoti.

www.skatakartes.lv – Nr. 2095 – Daugavas loki, Vasargelišķu skatu tornis (2019. gada jūlijs).

No Dinaburgas pilsdrupām daudz, kas pāri nav palicis. Tās vietā ir neliels pils makets ar skaistu skatu uz Daugavas lokiem. Pastaiga līdz maketam ved pa nelielu taku ar koka laipām.

www.skatakartes.lv – Nr. 2100 – Dinaburgas pils makets (2019. gada jūlijs).
www.skatakartes.lv – Nr. 2102 – Dinaburgas pils makets (2019. gada jūlijs).

Atpūtas parks Stalkers Latgalē noteikti ir viena no dīvainākajām vietām Latvijā, kas apemklēta – iesaku visiem! Jo īpaši, ja ir kādi svinami svētki, šeit var noīrēt nojumes dažādos stilos ar aprīkotiem grilliem un kamīniem. Gan ciemiņiem būs interesanti, gan bērniem. Parka apmeklējuma maksa ir 2€ no cilvēka. Nojumes noma 20€ par pirmo stundu, katra nākamā 10€. Mangāls un malka iekļauta cenā.