Festivāls Laba Daba 2019

0:13 The Coconuts
3:38 Ainārs Mielavs
6:20 Imants Daksis
7:49 Polifauna
9:21 Gobziņš
10:39 Dzelzs Vilks
15:00 All Day Long
17:32 Batra
20:35 Skyforger

Kas tas ir? Laba daba ir brīvdabas festivāls, kuru apmeklēt ir aicināts pilnīgi ikviens, jo īpaši ģimenes ar bērniem. Arī mūsu ģimene šogad atgriežas pilnā satāvā, lai baudītu mūziku, dejas un festivāla pozitīvo un atbrīvoto atmosfēru kā arī līgoties līdzi regeja ritmos daudzpusīgi košo apmeklētāju pūļiem.

Piektdiens vakarā jeb pirmajā festivāla dienā var vieglāk uzzelpot kamēr liela daļa apmeklētāju vēl nav ieradušies no galvaspilsētas vai citiem reģioniem.

Grupas sāk uzstāties jau no pulksten sešiem vakarā un var nesteidzīgi baudīt mūziku pie kādas no piecām skatuvēm līdz pat četriem rītā kad izskan pēdējās šūpuļdziesmas tiem, kam sirdī mūžīgs rokenrols.

Pa vidu starp mākslinieku uzstāšanās var pārbaudīt savu mačo statusu un iemēģināt roku klasiskā loka šaušanā, tas nemaz nav tik viegli kā izskatās, bet azarts trāpīt desmitniekā ir no pirmās izšautās bultas.

Mazākie apmkeklētāji arī šogad ļoti novērtēja iespēju Sapņu dārzā sabužināt kādu trusīti vai kaziņu kamēr fonā liegani un ritmiski uzstājas grupa Polifauna, kas ļoti piestāv šim festivālam.

Mūzikas ziņā šeit ir atlasīts pilnīgi visām gaumēm un izmēriem, no Skyforger pagānu metāla līdz saulainajam RIGA REGGAE ritmiem – kā arī ļoti laba iespēja atklāt sev vēl kādu nezināmu izpildītāju, bet tie kas palika mājās varēja klausīties teišraidi no festivāla Radio Naba ēterā. Un aptuveni tā arī mums noslēdzās pirmā festivāla diena lielisku Dzelzs Vilks dziesmu, kas varētu kļūt par šī vasaras himnu!

Nākošajā rītā, sestdienā jau astoņos biju augšā, lai nofilmētu rīta jogas nodarbību. Uz jogu nekad neesmu bijis tāpēc man bija dikti interesanti pavērot kā tas notiek.

Vadītāja, Madara Garklāva, tik mierīgi stāstīja, kas un kā ir jādara, ka pārņēma pilnīga miera sajūta, ko nedaudz patraucēja jaunieši, kas aizkadrā leca iekšā ledus aukstā dīķī un visiem pavēstīja par šo aktivitāti. Bet tas netraucēja ar smaidu sejā visiem dalībniekiem turpināt jogas nodarbību – šis festivāls ir tolerances un pozitīvisma piemērs tieši tāpēc man šeit ļoti patīk.

Pēc broskastīm parasti sākas dažādi sporta turnīri futbolā un volejbolā. Šī man liekas ir tradīcija, kas aizsākās jau no Tabūna laikiem – alus un futbols. Paralēli sākas dažādas aktivitātes gan bērniem, gan lielajiem un ko darīt ir pa pilnam, seko tik līdzi programmai – teātris, kino, dejas izrādes, pirts, masāžas, mestardarbnīcas, alus degutācija, izjāde ar zirgiem, kapoeira, lekcijas, radošās darbnīcas un tā tālāk un tā joprojām un cerams vēl ilgi un dikti.

Paralēli notiek arī tradicionālā krūšutēlu atliešana ģipsī jeb kā paši autori to sauc DARBNĪCĀ PIE DABAS KRŪTS. Džekiem ir pieejama Royal Dandy Barbershop friziera pakalpojumi, kur par ziedojumiem var tikt pie bārdas korekcijas vai matu griezuma ar stilu.

Es nezinu, cik labi man izdodas to parādīt, bet šeit viss ir diezgan lielā čillā, ja godīgi pēc stresainās darba nedēļas ir grūti nobremzēt un vienkārši sēdēt zālītē skatīties kā cilvēki žonglē dažādus priekšmetus, taisa milzu burbuļus un neko nedarīt.

Jāsāk mācīties kā, palaist stresu vaļā un Laba Daba ir laba vieta kur to darīt muzikāli radošā atmosfērā ar visu ģimeni. Es droši vien izklausos pārāk reklāmistiski, bet gribas visu pastāstīt un parādīt, bet tas nav iespējams un šis laikam ir vienīgais festivāls kur man nav par ko pačīkstēt NU par visu ir padomāts.

Atkārtošos vēl pēdējo reizi – atmosfēra forša, cilvēki vēl foršāki un alus vienmēr auksts – ko vairāk var vēlēties?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.