Itālija neplānojot 5. sērija: Orvieto vecpilsēta


Izlēmām nebraukt uz Romu, bet doties dziļāk kalnos, kur nokļūt bez auto nav iespējams. Uz Romu dosimies citreiz un ar lidmašīnu.

Pirmais apskates objekts ir Lago di Vico – Viko ezers. Ezeru ieskauj Cimini kalni, it īpaši Fogliano (965 m) un Venere (851 m) kalni. Tas ir daļa no Vico ezera dabas rezervāta. Saskaņā ar leģendu ezeru izveidoja Herkules, kurš izaicinājis vietējos iedzīvotājus, lai izrauj viņa āmuru no zemes, bet neviens nav varējis. Kad viņš to izdarīja, vietā kur atradās āmurs sāka tecēt ūdens un izveidoja ezeru.Pa ceļam uz nākošo naktsmītni sadomājām piestāt pusdienās kādā mums nezināmā Itālijas pilsētiņā pašā kalna galā.

Ejot uz vecpilsētas centru nevaram beigt brīnīties kāpēc Orvieto vecpilsētā ir tik daudz tūristu? Jo šobrīd ir oktobris un tūrisma sezona ir begusies.

Tātad vasarā šīs ielas laikam ir pārpildītas ar cilvēkiem no visas pasaules – ko gan viņi šeit meklē? Izrādās vecpilsētā ir ļoti populāra, milzīga, gigantiska, svītraina katedrāle – Duomo di Orvieto (Orvieto katedrāle) un 16. gadsimta ūdens aka, kas 50 m dziļumā stiepjas no kalna virsotnes līdz pakājei. Ļoti populāra vietiņa.

Šoreiz izlēmām netautpīt naudiņu ieturam garšīgas pusdienas restorānā tieši blakus katedrālei – Il Giglio d’Oro (ZeltaLillija). Viesmīlis ļoti cenšas mums nopārdot papildus lietas (upsale), bet mēs veiksmīgi izvairāmies, jo rēķins jau tāpat būs pāri 50€ ar kārtīgu steiku un bez glutēna makaroniem. .Pirms doties projām no vecpilsētas nolemjam tomēr iekāpt 16. gadsimta ūdens akā – Pozzo di San Patrizio (Sv. Patrika aka) – skats ļoti interesants. Sv. Patrika aka Pirms doties projām no vecpilsētas nolemjam tomēr iekāpt 16. gadsimta ūdens akā – Pozzo di San Patrizio (Sv. Patrika aka) – skats ļoti interesants.

Līdz akas dibenam ir 248 pakāpieni un tam mēs neesam gatavi. Nokāpjam zemāk tikai trīs stāvus, lai noķertu dažas interesantas bildes. Aka ierīkota, lai uzbrukuma gadījumā Orvieto pilsētu apgādātu ar ūdeni. Aka ir 50m dziļa ar dubultās spirāles ejām, lai ēzeļi netraucēti dotos lejā un augšā. Vispār nekādus tūristu objektus nebijām paredzējuši skatīties, tā vienkārši sanāca – ceļotāju veiksme! Ieejas biļete jāpērk blakus funikulāra stacijai un maksāja 5€ no cilvēka.Dodamies prom no Orvieto uz ziemeļiem. Šonakt paliekam Arezzo vecpilsētā. Viesnīcas numuriņš nav liels, bet atrodas pašā vecpilsētas sirdī. Tā ir lieliska iespēja doties uz randiņu divatā, jo bieži jau tas nesanāk.

Izstaigājam vecpilsētu krustām šķērsām kamēr atrodam arī pašu foršāko bāru – Da Quelle Citte Street Bar. Bārmene skaļi dzied līdzi 80mito gadu hītiem un gatavo garšīgus kokteiļus. Tikmēr es baudu lokālo kraftu un garšīgās uzkodas, kas pienākas bez maksas tur pat pie bāra.

Laiks gana silts, bet nogurums ņem virsroku un jau ap vienpadsmitiem dodamies gulēt. Rīt brauksim vēl dziļāk kalnos.Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.