Itālija neplānojot 6. sērija: Netflix un pica


Dodamies prom no Arezzo vecpilsētas. Pa ceļam līdz autostāvvietai izložņājam ieli;nas, kuras vakar nepaspējām aplūkot un braucam tālāk uz ziemeļiem. Apmetamies pavisam mazā pilsētiņā Strada in Casentino (Ciemats pie ceļa), bet lielos un ērtos apartamentos. Šobrīd nav tūrisma sezona un burvīgs dzīvokļus var izīrēt tikai par 50-60€. Mazie Itālijas ciemati ir šīs valsts šarmantākās vietas.Plānā ir uzcept pašiem savu picu un skatīties Netflix. Šodien mums būs atelpas diena gan kājām, gan video kamerām. Arī laikapstākļi mums pieskaņojas, pēcpusdienā sāk līt lietus līdz pat pašam rītam. Mums nav iebildumu. Piecas dienas esam aktīvi ceļojuši, fotogrāfējuši un filmējuši – vajag nelielu pauzi.


Nedaudz vēstures. Itālijā joprojām var atrast Romiešu varenības, spēka simbolu Aquila, kas latīņu valodā nozīmē ērglis. Pieļauju, ka šo statuju izvietošana uz ēku jumtiem pasargā tās no ļaunumu vai ienaidnieka.

Aquila bija varenības simbols, ko izmantoja Senajā Romā, it īpaši kā romiešu leģiona karogu. Katram leģionam bija savs sudraba ērglis. Ērgli nesa akvilifers, kurš parasti bija tērpies vai nu vilka, vai nu lauvas ādā. Akviliferam bija ne tikai jānes ērglis, viņam vajadzēja būt gatavam aizsargāt ērgli ar savu dzīvību.

Romas karaspēkam ērglis bija ārkārtīgi svarīgs, ne tikai kā leģiona simbols vai karogs. Pazaudēts ērgļa karogs tika uzskatīts par ārkārtīgi smagu notikumu, un Romas militārpersonas bieži pielika milzīgus pūliņus, lai gan ērgli aizsargātu vai atgūtu to nozaudēšanas gadījumā. Romā uzskatīja, – ja leģions pazaudēja ērgli, tad leģions vairs neeksistē.Nakts aizsegā, kamēr vēl līst, bruņojošies ar manām zeķēm dodamies mazgāt mūsu Fiat Panda. Nē, mēs neesam traki, vienkārši nekur nemanām automazgātuves, bet autiņš dikti noputējis. Starpcitu, gandrīz visi Itālijas benzīntanki ir slēgti. Nedarbojas tie DUS veikaliņi, kuros Latvijā pērkam cigaretes un hotdogus, visur ir uzlikti pašapkalpošanās devielas sūkņi un basta. Kāpēc tā?