Brīvdienas Igaunijā 4. sērija: Tallinas vecpilsēta

Tallina, visa diena tikai vienīgi Tallinai. Vakardienas saulrieta pastaiga mūs iedvesmoja palikt šeit vēl vienu dienu. Pilsēta gan spožajā saules gaismā izskatās pavisam citādi nekā vakardien. Romantiskās ieliņas ir pazudušas tā vietā pilnas ar tūristiem.

Un tūrists vairs nav lamuvārds. Tūrists ir karalis! Vai drīzāk garšīgs gladiators, kurš izstumts pilsētas rātslaukumā, lai to saplosītu krodziņu “iekšāvilcēji”. Tādu ir daudz, katrs ar savām metodēm. Viens skrien mums pakaļ itāļu valodā skaļi runājot, žestikulējot. Citi cenšas pievilināt saģērbušies mūku tērpos, citi klaji nāk klāt ar ēdienkarti… kā nu katrs prot.

Dzīvība kūsā. Cilvēki sildās saulē, dzer vēsu alu, priecājas. Bet mēs turpinam mūsu pastaigu. Pirmā pērle ir mazītiņš šokolādes veikaliņš, kas tirgo garšīgus našķus. Patīkama apkalpošana, našķi bez piena, bez miltiem.. tiem kam alerģijas novērtēs. Otrā pērle ir netīšām atrasta vecākā, strādājošā aptieka Eiropā. Ar vārdiem ir grūti visus piedzīvojumus izstāstīt tāpēc noteikti gaidiet video.

Mūsu jaunietis pastaigai bija pierunājams tikai ar piesolīto burbuļtēju. Rinda ar pusaudžu meitenēm pie veikaliņa liela. Cerības uz garšīgo piena dzērienu aug ar katru minūti rindā. Beigās gan bija liela vilšanās. Rīgas Burbuļtēja ir daudz, daudz labāka.

Kur ēdam pusdienas? Ēdienu cenas vecpilsētā nav tās labākās. Par kvalitāti arī neviens no mums nav pārliecināts. Netālu ir maķītis un LIdo, bet paldies, nē. Ierosinu doties uz vakardienas noskatīto krodziņu Hell Hunt pubi. Tā atrodas nedaudz tālāk no no vecpilsētas centra tāpēc arī cenas ir daudz draudzīgākas. Apkalpošana super, lokācija super, garstāvoklis sāk uzlaboties – tūliņ ēdisim!

Lai arī krodziņš izskatās gana necils, ēdiens ir ļoti, ļoti garšīgs. Labi pagatavots, gaļa sulīga, burgers milzīgs, limonādes garšīgas. Dzērienu izvēlē ir vairāki simti ali un liela daļa no tiem ir Igaunijas amatalus. Ļoti daudzi no tiem nav atrodami lielveikalos.

Vakarā atgriežamies uz šo pašu krogu, lai pavadītu dažus mirkļus divatā. Kā arī pilsēta izskatās daudz foršāk ap astoņiem vakarā, tieši pirms saulrieta.
Krogā dzīvē virmo uz pilnu klapi. Cilvēki tiekas, pasūta dzērienus, ietur vakariņas un ir pilnīgs miers. Nekas nevēsta, ka pasaulē būtu kaut viena problēma. Tas mainās mirklī kad 21.30 tev paziņo par kroga slēgšanu. Tikai tad tu saproti, ka ieribežojumi tomēr pastāv.

Apmeklētājiem tas gan neko daudz nemaina. Cilvēki nopērk papildus pudeļalu vai nodrošinās ar dzērieniem veikalos, turpinot tos lietot turpat uz ielas. Citi ir pat radošāki dodoties ar vīna pudelēm skatīties saulrietu. Forši, bet mēs esam noguruši, laiks naktsmieram. Tiekamies rīt.