Brīvdienas Igaunijā 5. sērija: ūdenskritums un šašliki

Atā, Tallina! Bija baigi forši, bet mums jādodas tālāk. Vienīgā problēma – jo tālāk no Tallinas mēs meklējam naktsmājas – jo tās kļūst dārgākas, kā arī briesmīgākas. Tāpēc plāns tiek mainīts – naktsmājas mums būs Pērnavā. Nav iespējams saņemties palikt graustā par 100 eiro, kad nupat dzīvojām trīsistabu dzīvoklī pašā vecpilsētā par 70 eiro.

Apciemojam taras punktu, lai atgrieztu depozītu naudiņas par iegādātajiem iepakojumiem. Sistēmai nav ne vainas, tikai jārēķinās, ka gandrīz katru reizi stāvam rindā. Cilvēki nenāk ar dažām pudelītēm, bet gan lielajiem atkritumu maisiem. Kamēr to visu salādē pa vienam aparātā, ir jārēķinās, ka laiciņš paies.

Jegalas ūdenskritums

Pirmais apskates objekts ir ļoti populārs – Jegalas ūdenskritums. Jegalas ūdenskritums ir apmēram 8 metrus augsts un 50 metrus plats. Šis ir visplatākais dabīgais ūdenskritums Igaunijā. Laikam tāpēc, ka atrodas pavisam netālu no galvaspilsētas, autostāvvieta ir pārpildīta. Tiek kurināti ugunskuri, celtas teltis, gatavotas pusdienas. Igaunijas iedzīvotājiem ir sākušās brīvdienas. Atpūta pie dabas tik saulainā dienā ir obligāta.

Vispār igauņu mentalitāte mani pārsteidza. Šeit nav stresa, neviens veikalos negrūstās, uz ceļiem nepīpina, ja esi kļūdījies. Kopumā kaut kā mierīgāk – pēc laiciņa arī pats esi uz šī vieglā atslābuma viļņa. 

Tālāk ceļš mūs aizved līdz zvejnieku ciematiņam Kesmu, kas pastāv jau kopš 1453. gada. Kesmu agrāk darbojās jūrskola, un gandrīz katrā ģimenē bija savs kapteinis vai stūrmanis, tāpēc Kesmu bija pazīstams kā “kapteiņu ciems”. Mums gan ciemats vairāk iepatikās burvīgās koka arhitektūras dēļ. Kaut kur līdzība ar Latvijas piejūras vasarnīcām.

Pusdienas ieturam kārtīgā ceļmalas šašļiku krogā, bet diemžēl aizmirsu uztaisīt kaut vai vienu bildi. Būs jums vien jāgaida video. Šeit viss rit zem stingras saimnieka uzraudzības. Kamēr filmēju, pat uzjautāja man ar visiem zināmo armēņu akcentu – из какой ты газеты?

Pēc 2h brauciena esam nokļuvuši Pērnavā. Pulkstenis ir astoņi vakarā. Pilsētas ielas pavisam tukšas. Retais riteņbraucējs pavīd manā redzeslokā. Ar to arī šīsdienas piedzīvojums būs noslēdzies. Silta vanna ar skatu uz pilsētu, vēss alus no Indijas, šķiet, uz pasaules nav nevienas problēmas, kas varētu satricināt šo mieru. Lai jums arī mierīgi!