Ceļā uz Zakopane. Atpakaļ Eiropā 2. sērija.

Padomā bija iemukt Slovākijā gar pašu maliņu, lai apmestos netālu no Košices. Izpētījām internetu – nekā īsti interesanta tur nav. Mainām plānus! Laižam uz Zakopāni – Polijas kūrorta pilsētiņu Tatru kalnu pakājē. Plānā Tatri, pastaigas, ūdenskritumi un nereālie kalnu skati – laižam!

No iebraukšanas Varšavā mums izvairīties nesanāk. Salīdzon maršruta laiku – tā tomēr ir izdevīgāk. Dodomies jau zināmā iepirkšanās centra Arcadia virzienā. To vietiņu mēs labi pazīstam, un varam ātri orientēties. Bāc, bet te atkal trakās atlaides! Pirms gada šeit joka pēc nopirkām šķidro veļas pulveri par 1,60 eiro trīs litrus – mazgāja bez problēmām. Šogad cena uzkāpusi līdz 2 eiro, bet tak izdevīgi pēc vella. Ņemu divus – saimniecībā noderēs.

Polijā ir prasība visās publiskās vietās atrasties ar maskām. Gandrīz visi (90%) šo prasību arī ievēro, bet distances ne visai ievēro.
Zemenes! Tās sasodītās poļu zemenes, par kurām vietējā veikalā maksāju 7,99 kilogramā, te tikai 1,79! Mums, lūdzu, 2 kilogramus…

Alus nodaļa vispār ir vīrieša sapnis. Izvēle ir tik liela, ka var stundām pētīt, lasīt… visām gaumēm, visiem maciņiem. Dārgākais amatalus 10 zloti jeb ~2 eiro.

Otrs iemesls, kāpēc izvēlamies tieši Arcadia lielveikalu – pusdienu salātu bārs GREEN IT! Šoreiz pamēģināju angļu brokastu lavašu ar kuskusu un vārītām olām. Ļoti sātīgi, saprotami, svaigi, veselīgi, un tikai par 20 zlotiem.
Pa ceļam līst kā no spaiņa. Brīžiem nākas samazināt ātrumu, jo nav iespējams saskatīt lielceļu. Tuvojoties kalniem, vēl papildus uzrodas migla, nu jau redzamība sarūk līdz 10 metriem. Atlikušos sešdesmit kimolmetrus braucam veselu mūžību.

Stratēģiski izvēlējāmies viesnīcu ar nosaukumu Korona Tatr, lai vismaz daļa gribētāju atsījātos tikai nosakuma dēļ, bet nekā. Īstus ceļotājus ar tādām muļķlībām neaizbiedēsi.

Numuriņu ar gudru domu pasūtījām ar skatu uz kalniem. Jāgaida būs rīts, lai atkāpjas migla un dotu mums to skaistumu, kuru, mērojot 1000 kilometrus, gribam ieraudzīt.