No vampīru pils līdz kebabiem. Atpakaļ Eiropā 5. sērija


Rīts sākas pavisam jautri. Dažas minūtes pirms septiņiem mūs pamodina nevis modinātājs, bet gan trauksmes signāls. Bauro skaļi un ilgi. Ko tagad darīt? Skaidrs, ka situācija ir nopietna, bet mēs pat nezinām, ar ko saistīta. Ieslēdzam TV – neko neziņo, atveram valsts ziņu portālus – nekā jauna. Tas bija kaut kāds joks? Papētot sīkāk, atrodam vietējo reģionu ziņu portālos informāciju, ka naktī no krastiem izgājušas kalnu upes. Tieši tajā rajonā, kurp šodien grasījāmies doties lūkoties kalnus. Takā, uz kuru tā arī netikām iepriekšējā dienā, upe salauzusi tiltiņus. Portāli lūdz kalnos nedoties. Mainām plānus! Lūkojoties laika prognozes, izskatās, ka Slovākijā spīd saule, un lietu nesola. Brauksim no Polijas uz Slovākiju pretējā virzienā, kā bijām iecerējuši sākumā, lai neiekultos nevajdzīgās situācijās ar slēgtiem ceļiem vai citām nedienām.
Mirklī, kad šķērsojam miglaino Polijas – Slovākijas robežu, mums paveras varenas ainavas. Beidzot arī saule mums uzspīd, garstāvoklis uzlabojas par 500 procentiem. Ceļojums var sākties!


Lecam ārā pie jebkura mazākā skata – viss patīk, viss jāfočē, viss jāfilmē! Šodienas galvenais apskates objekts būs varenā Oravas pils. Tiek uzskatīts, ka šī ir skaistākā pils Slovākijā. Man mazāk interesē vēsturiskie fakti, bet vairāk popkultūra. Šeit filmēta viena no slavenākajām vācu mēmā kino šausmu filmām Nosferatu (1922). Man, kā lielam šausmu filmu cienītājam, tas ir gana liels iemesls šo vietu apmklēt. Bet izrādās, ka viss nav tik forši kā gribētos. Pili var apskatīt tikai grupās ar gida pavadību. Cilvēku pūlis pie vārtiem pieaug ar katru minūti, kas atvieglo pieņemt lēmumu par labu mūsu drošībai. Apskatīsim pili tikai pa gabalu, pūļos līst mums galīgi nav vēlmes.Tūrisms ir dzīvs, nu, vismaz daļēji  – arī suvenīru kioski un pusdienotavas strādā. Izvēlamies vietiņu ar labākajām atsauksmēm, bet ēdiena kvalitāte ir zemāka par mūsu bēdīgāko ēdnīcu. Tas nekas, galvenais, ka vēderi pilni, laiks doties tālāk! Atkal jau mainām plānus, izdomājam, ka nepaliksim Slovākijā, bet dosimies uz Ungāriju. Kartē atrodam punktu, lai ceļš ir samērīgs, paveicams. Netālu no Slovākijas robežas ir pilsēta Giora, uz kuru arī dodamies. Tur mūs sagaidīs lieliskas nakstmājas pašā vecpilsētas centrā.Ungārijas pusē mūs aptur arī policija. Ļoti lapini, ļoti korekti, patīkama attieksme. Pārbauda visus mūsu dokumentus, un dodamies tālāk. Kamēr sasniedzam Gioru, ir jau vakars. Dzīvoklītis atrodas pilsētas galvenajā gājēju ielā. Šeit arī pilns ar kafejnīcām, krodziņiem – kā jau visās vecpilsētās. Vakariņās perfekts, nupat izceptas maizes kebabs tiek apvienots ar siltu vakara pastaigu laternu gaismā. Kurp dosiemies rīt? Vēl nezinām.