Aizdomīgais ceļmalas motelis. Atpakaļ Eiropā 12. sērija

Mēs pametam savu mājīgo “Camp Zlatorog Bohinj” kempingu un palēnām sākam virzīties uz māju pusi. Radās doma, ka varētu apmeklēt Vīni, bet, izpētot, ka ar auto to darīt ir pilnīgs neprāts, ideju atmetam. Paliksim 50 km pirms šīs slevenās tūristu mekas kādā lielceļa motelī. Arī tūrisma objektu apmeklējuma plāns ir mainījies. Tā vietā, lai vērtos fantastiskās viduslaiku pilīs.. man nāksies vērties savā datorā un strādāt. Bet tas nekas, jo darbs ir pirmajā vietā, kā arī kalnu skati līdz motelim pārspēj jebkuru pils fasādi. Degvielas cenas Austrijā vienmēr ir bijušas biedējošas – mazākā līdz šim bija 1,48€ par litru. Te pēkšņi, hop – degvielas uzpildes stacija, kas piedāvā dīzeli par nieka eiro un astoņiem centiem. Sūda runa, lejam pilnu bāku! Braucot tālāk gan pamanām, ka cenas sarūk ļoti strauji. Tagad mans eiro un astoņi centi ir tīri neizdevīgs pirkums. Neko darīt, mirkļa vājība.


Viesnīca “Motel Verde” ir tīrs šedevrs. Atrodas nekurienes vidū, bet stāvlaukums ir pilns. Ko tā? Izrādās, ka viesnīcā atrodas arī azartspēles jeb kazino. Spēlē pilnīgi visi. Pat astoņdesmitgadīgais opaps vēl cer izvilkt lielo džunguru un bliež savu naudu totalizātorā. Tā teikt, katrs jau pats savas laimes kalējs. Lai arī atrodamies “tuksneša” vidū, viesnīca ir moderna, tīra, darbinieki runā izcilā angļu mēlē – super! Pat kafiju var dabūt. Par 60€ diennaktī neko labāku pat iedomāties nevar, kur, nu, vēl pie Austrijas cenām. 


Trīs stundas darbos paskrien, ka pat nemanu. Fonā aiz durvīm ik pēc minūtes norūcas kāda garām skrienošās fūre. Tās uz lieceļiem netrūkst kā deputātu saeimā. Šķiet, durvis ir taisītas no kartona, es jūtu, ka gulēt būs ļoti jautri. Vakariņas pavisam pieticīgas – lielveikala bagetes ar vietējo alu. Nevar sūdzēties, ēdiens garšīgs, alus smeķīgs. Papildu karsta duša, lai sajustos pavisam omulīgi. Pēc +20 grādiem Slovēnijas kempingā, Austrijas +28 šķiet tīrā pekle. Bet nemēģini vakarā atvērt logu – knišļi noēdīs, ka tikai tupeles paliks. Situāciju glābj mūsu numuriņa kondicionieris. Tas gan, maita, tieši naktī beidz darboties, lai rītu var iesākt ar viegli iesvīdušu ķermeni. Paldies, novērtēju! Laižam tālāk uz Čehiju!