Naktsmājas Apē. Brīvdienas Vidzemē (1/3)

Mums apnika sēdēt mājās – salikām mantas mašīnā un devāmies Vidzemes virzienā. Šis ir izmēģinājuma brauciens, lai pārbaudītu, kā ir braukt garākus ceļa gabalus ar mazuli. Pirms vasaras lielā piedzīvojuma vajag saprast, kam esam gatavi, kam nē un par ko mums vēl ir jāparūpējas.

Galamērķis ir Alūksne, bet, man nezināmu iemeslu dēļ, šajā pilsētā ir ļoti švaki ar naktsmājām. Tāpēc pirmā brīvdienu pietura un nakstmājas mums ir Apē. Pirms doties pie miera, izmetām nelielu aplīti cauri pilsētai. Ape ir sakopta, laikapstākļi neticami labi, un sākam noskaņoties mentālās veselības atgūšanai.

Vai tikai man šķiet, ka šogad daba ir trīsreiz zaļāka un košāka? Vakara saule tā izceļ dabas zaļos toņus, ka reibst. Vietējā jaunatne ielās izrāda savu spēkratu zirgaspēku daudzumu, bērni ēd salčukus rotaļu laukumā, un šķiet, pasaule atgriežas ierastajos grožos. Apē viss ir labi. Arī vietējai pļēgurs uz soliņa ir pamodies un aktīvi atbild uz telefona zvanu, guļot turpat zem soliņa.

Iestājoties tumsai, pasēžam autobusa pieturā, jo jābrīnās par tik siltiem laikaspatāļiem, vienkārši neticami. Gaisss smaržo, pilsētā iestājas miers, un mēs esam gatavi brīvdienām.

Naktsmājas bija ļoti mājīgas. Nezinu, kur slēpjas tas joks, bet tikai reti kurai palikšanas vietai izdodas radīt omulīgu atmosfēru. Un saucās šī vieta – Nakstmājas Apē aka Z/S “Kalnarušķi”, tieši blakus krodziņam, kas piektdienās un brīvdienās ir atvērts. Gulējām kā dieva ausī – klusums un miers jau ar tumsas iestāšanos.