Pārsteidzošā Alūksne. Brīvdienas Vidzemē (2/3)

Apes mājiņā bija dikti kluss un mierīgs. Izgulējāmies lieliski – nekādu kaimiņu, zāles pļāvēju vai suņu – burvīgi. Ieturam nelielas brokastis, pēc kurām strādājam, dizainējam, fotografējam un gaidām krodziņa atvēršanos, lai, pirms došanās uz Alūksni, varam kārtīgi paēst.

Krodziņš strādā no piektdienas līdz svētdienai. Ir tikai dažas minūtes pēc divpadsmitiem, bet krodziņa terase jau pilna ar apmeklētājiem. Arī ēdiens tiek pasniegts zibenīgā ātrumā, meitenes, viesmīles laipnas un atsaucīgas. Jāuzteic, ka ar interjera gaumi šajā tālajā Latvijas nostūrī viss ir kārtībā. Terasē ir romantiskas lampiņas, bērnu stūrītis, mīlīgi karodziņi, kas vietai piedod omulības pluspunktus.

Esam paēduši, pateicamies, atstājam dzeramnaudu, laižam tālāk.

Pirmā pietura ir pavisam netālu no Alūksnes. Kādā senā pienotavā atrodas Aguces rokdarbu darbnīca. Šeit var apskatīt un iegādāties visdažādākos suvenīrus – no atstarotājiem saktiņu formā līdz panamkas cepurēm, jaukām sprādzītēm, ķešiņām, auskariem, skariņām utt. Pats tiku pie forša skaidrās naudas maciņa, kas taisīts no “upcycle” džinsu biksēm – super!

Paldies visiem par ieteikumiem “ko apskatīt Alūksnē”. Populārākais objekts bija Pilssala, uz kuru arī dodamies. Par Alūksni man ir nulle priekšstatu, viss, ko zinu no viņu tūrisma mārketinga, ir tempļa kalns ar rotondu, kas galīgi nesaista. Tāpēc liels bija mans pārsteigums, cik forša ir šī pussala. Ko te darīt? Velo Ostā var noīrēt dažādus elektriskos un manuālos braucamos no skrejriteņiem līdz kāju minamām karietēm. Pludmalē pieejama SUP un laivu noma. Var peldēties, sauļoties vai laist bērnus plosīties pa bērnu laukumu, kamēr pats malko gardus dzērienus kafejnīcā “Sala”. Pirms pandēmijas bija arī iespēja ar “zipline” pārlaist pāri ezeram. Forši! Manā skatījumā te darāmā ar bērniem ir uz visu dienu. Kāpēc neviens par to nestāsta? Sūdīgs mārketings.

Saule lutina, pastaiga forša. Laiks paņemt kafiju omulīgajā kefejnīca “Pie Martas”, piecu minūšu attelpa, tad dodamies pētīt burvīgo Alūksnes muižas parku.

Parasti muižas parki ir gana garlaicīgi, jo dažādo augu un koku eksotiskās sugas mūsdienu cilvēku vairs neiepriecina kā pirms simts vai divsimts gadiem. BET Alūksnes muižas parks piedāvā ne tikai iespaidīgu dabas sajūtu ar 30 metrīgiem kokiem, bet arī dažādus interesantus paviljonus. Pareizi es saku? Paviljonus? Principā nelielas celtnes, strūklakas, tējnīcas – katra izpildīta savā stilā un no dažādiem materiāliem. Pastaiga šeit sanāk ļoti forša, noteikti iesaku gan arhitektūras, gan dabas baudītājiem. Pastaigu var izvērst uz vairākām stundām, tāpēc nodrošinies ar ūdeni, uzkodām bērniem, pretodu līdzekli un uzlādētu fočuku.

Ir doma šeit atgriezties pustumsā, kad iedegas skaistās parka laternas. Varētu būt ļoti atmosfēriska vakara pastaiga. Pie viena paskatīties Mauzolejā projecēto video filmiņu par parku un Fītinghofu dimtas stāstu, ko parka attālākajā stūrī aicina izdarīt Čukstošā laterna. Dienas vidū ir tik ļoti gaišs, ka projekciju knapi var saskatīt.

Pastaiga galā, izsalkums klāt. Lai arī ļoti, ļoti, ļoti daudzi Instagram lietotāji mums ieteica doties uz burgernīcu Tvaiks un ogle, mēs izvēlējamies vietiņu tikai 5 minūšu attālumā no parka – Benevilla cafe. Apkalpošana laba, ēdiens ilgi nav jāgaida, izskatās un garšo labi. Paldies Agijai par jauko ekskursiju, mums jādodas uz nakstmājām Cēsīs!

Cēsīs kā vienmēr viss ir forši! Cilvēki atpūšas āra kafejnīcās, bērni kliedzot lēkā cauri Rožu laukuma strūklakai, pasaule atgriežas ierastajos grožos. Pozitīvi!

Tik silts laiks sen nebija pieredzēts, ka var sēdēt vēlu vakarā bez jakas, ne jau nu jūnija pirmajās dienās. Kafejnīcas pilnas, galdiņi aizņemti, bet tiekam piesēst Zaļā Zāle pagalmiņā uz vēlajām vakariņām. Viss ir tik nenormāli labi, ka gribas spiegt – sēdēt ārā, redzēt citus cilvēkus un vēl malkot garšīgu Nurme aliņu – nereāli!

Pēc vakariņām dodamies uz nakstmājām Glūdas Grava, izlaižot goda apli cauri vecpilsētai. Es jau iekšēji jūtos daudz, daudz labāk. It kā būtu pirmo reizi nomazgājies pēc gada pārtraukuma, it kā būtu pirmo reizi padzēries pēc 1000 kilometru skrējiena. Viss būs labi, es to jūtu!