Brīvdienu etno maršruts – pastaiga, vakariņas un namiņš ar pirtiņu

1. daļa. Ziemas pastaiga.
Decembris un janvāris pagāja intensīvos darbos. Beidzot ir laiks izrauties no rutīnas un doties nelielā ģimenes piedzīvojumā. Brīvdienu maršruts pavisam vienkāršs un piepildāms visiem – pastaiga dabā, garšīgas vakariņas un nakšņošana namiņā ar pirtiņu. Šoreiz izvēlamies palikt National Park cabin and sauna, kas atrodas tieši blakus Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam. Tāpēc arī jautājums, kurp doties pastaigā, ir atrisināts.

Tā kā abi esam pašnodarbinātie un aktīvi darbojamies grafikas dizaina un soctīklu satura radīšanā, darba grafiku nosakām paši. Tāpēc nereti brīvdienu braucienus plānojam darba dienās, bet darbus atstrādājam brīvdienās. Tam ir savas priekšrocības, pirmkārt, palikšanas vietas brīvākas un lētākas, otrkārt, apskates objekti tukšāki, un pusdienotavas bez rindām.

Arī brīvdabas muzejā darba dienas vidū nav pilnīgi nevienas dvēseles. Pilnīgs klusums un miers. Pastaiga mums nav tikai savam priekam, bet arī kā izmēģinājums – kā būs pārvietoties ar jauno mazuļa pārgājienu somu. CIk ilgi varēsim iet? Cik ātri apniks? Un vai vispār ir ērti?

Jāsaka, ka pie somas iegādes vajadzēja paķert arī apavu radzes, jo muzeja teritorijā šobrīd ir baigi slidens. Tāpēc visu pastaigu ejam tikai pa sniega daļu blakus ceļam. Vai nu sarunas mums palikušas aizraujošākas, vai mazuļa smiekli no somas novērš uzmanību, ka tik žigli izejam cauri visam muzejam. Pēdējo reizi te bijām vasarā, šķita, ka te var iet un iet, un iet… tagad divas stundas ar visu filmēšanu – un pastaiga jau galā. Varbūt Horvātijas kalnu maršruti mūs ir norūdījuši garākiem pastaigu posmiem. Bet tik un tā te ir forši. Mēs abi divi esam lieli arhitektūras mīļotāji, tāpēc mums viss patīk. Gan mīlīgie lūgšanas namiņi, gan milzu dzirnavas un senais Kurzemes zvejnieku ciemats ar visām laivām. Vasarā šeit var vērot zirgu ganības.

Ņemiet bērnus, pastaigu nūjas vai radžu uzlikas un ejiet dabā! Uzlabojas gan garastāvoklis, gan pašsajūt. Ar pozitīvāku skatu uz pasauli! Bet mēs laižam tālāk, sāk jau gribēties vakariņas.


2. daļa. Brīvdienu namiņš ar pirtiņu.
Mūsu brīvdienu maršruts ir piepildāms ikvienam – pastaiga dabā, garšīgas vakariņas un nakšņošana namiņā ar pirtiņu. Pastaigu, divu stundu garumā pa Latvijas Etnogrāfisko muzeju, esam pieveikuši. Tagad dodamies uz mūsu nakstmājām, kas atrodas tepat blakus Berģos – National Park cabin and sauna.

Pirmā lieta, kas priecē – mūsu piedzīvojumu auto var novietot tieši blakus namiņam. Tas atvieglo mantu nešanu un “iečekošanos un izčekošanos” jebkurā laikā. Šis namiņš ir pilnvērtīga vienas guļamistabas brīvdienu māja. Šeit ir terase, liela dzīvojamā istaba, virtuvīte, guļamistaba ar lielu gultu, vannas istaba ar lietus dušu, kā arī ar malku kurināma pirtiņa.

Mūsu mazais ir sajūsmā par milzīgajiem stikla logiem – var piespiesties pie loga un skatīties, kā tētis nes mantas. Viss moderns, mūsdienīgs un ar labu gaumes izjūtu. Šeit pat ir padomāts par viesu “welcome drink” jeb sagaidīšanas dzērienu. Tādu viesmīlību, ceļojot pa Eiropu, esam piedzīvojuši tikai Čehijā un Horvātijā, kur nakstmāju saimnieks mūs sagaida ar pudeli vīna. Bet pirtī iešanai noteikti labāk piestāv Corona alus – patīkams pārsteigums, paldies!

Pamanu, ka ir sarūpēti dažādi dezinfekcijas līdzekļi, kas arī nav mazsvarīgi. Te ir iespēja iededzināt vismaz desmit dažādas sveces, un atstāta pat bezvadu tumbiņa brīvdienu noskaņas radīšanai. It kā nieciņi, bet tas man daudz ko pastāsta par vietas saimniekiem, kuri tik rūpīgi pievērš uzmanību šīm detaļām. Ir žurnāli, ko pašķirstīt, telefona lādētājs, dzīvi augi, ēteriskās eļļas pirts baudīšanai, tēja, kafija un ledusskapī pat kafijas pieniņi. Pieļauju, ka paši ir daudz ceļojuši. Šīs ir tās nianses, kas bieži vien pietrūkst vai aizmirstas mājās.

Pamanījāt pirtiņā to spīdošo akmens strēli? Forši, ne? Tāds neredzēts gaismas dizaina risinājums, kas pirtošanos padara ļoti omulīgu. Bet tagad gan ir jāpasūta ēdiens, un tiekamies nākamajā ierakstā!


3.daļa. Vakariņas ar piegādi.
Mūsu brīvdienu maršruts ir piepildāms ikvienam – pastaiga dabā, garšīgas vakariņas un nakšņošana namiņā ar pirtiņu. Pastaigu divu stundu garumā pa Latvijas Etnogrāfisko muzeju esam pieveikuši. Ar savām nakstmājām National Park cabin and sauna iepazīstinājām iepriekšējā ierakstā. Tagad laiks vakariņām.

Tā kā atrodamies tieši pie Rīgas robežas, tad varam izmantot kādu no ēdienu pasūtīšanas aplikācijām. Tas ir gana ērti un ātri. Vienīgais mīnuss – lielākā daļa ēdienu, kas ir piedāvājumā, nav tie veselīgākie. Tādu pašu tendeci novērojām arī Polijā. Burgeri, kebabi, picas sastāda lielāko piedāvājumu daļu. Bet brīvdienā jau var, vai ne?

Tomēr atrodam restorānu, kas piedāvā ko vairāk par picu. Vispār par šo vietu bijām dzirdējuši jau pirms laika – Vistiņas Karbonādes Steiki. Grila restorāns Baltezerā, kas priecē ar izcili gardiem (kā jau var noprast pēc nosaukuma) steikiem, grilētām vistām un karbonādēm. No ēdienkartes izvēlos cūkgaļas sašliku ar grilētiem dārzeņiem un čipotles mērci, Alise pikanto piri-piri vistiņu ar marinētiem dārzeņiem un čimčuri mērcīti.

Akmansdievs, cik garšīgs ir šis sasodītais šašliks… ne tikai mēli var norīt, bet arī visu pusdiengaldu ar visiem krēsliem! Kārtīgi zaļumos marinēta, sulīga cūkgaļa, kas liek notraust laimes asariņu pēc katra kumosa. Arī vista ir augstā līmenī. Pie tam kārtīgi asa, nav melots.

Kā jau noprotat, ar ēdiena piegādi esam ļoti, ļoti apmierināti. Kvalitāte super, ēdiens gards un aromātisks. Piecas zvaigznes! Iesakām pamēģināt, brauciet uz Baltezeru!

Bet mēs metamies iekšā sava namiņa pirts priekos un no jums atvadāmies līdz nākamajiem piedzīvojumiem! Atā!