Piedzīvojumi Maltas salā. 1. diena.

Likteņa līkloči pagājušajā vasarā mūsu ģimeni pagrieza pilnīgi citā virzienā. Ceļojumu plānus nācās uz kādu mirkli atlikt, jo bijām mājokļa meklējumos. Ziema bija barga, pārbaudījumu – daudz, bet, šķiet, beidzot saule iespīd arī mūsu dārziņā. Esam veiksmīgi izmetuši enkuru jaunās mājās, kas nozīmē – laiks doties ceļojumā! Biļetes gan nopirkām jau krietni iepriekš, kad gribējās uzelpot no pagaidu vienistabas dzīvokļa rutīnas.Tad vēl nebija sācies karš, kas mūs un visu pārējo pasauli satrieca nesagatavotus (kā kaut kas tāds var notikt 21. gadsimtā?). Bet šoreiz ne par to.

Šoreiz vairosim pozitīvās emocijas ar piecu dienu piedzīvojumiem uz mazītiņas salas vidusjūrā – MALTAS.

Izdevīgas avio biļetes ir kā cepumu trauks bērnam – paņem vienu reizi, un katru brīvo mirkli attopies jau “ar roku traukā līdz elkonim”. Lai visa ģimene aizlidotu turp un atpakaļ, mēs iztērējām ap 300 eiro. Varēja vēl nedaudz ietaupīt un neizvēlēties lidmašīnā sēdvietu, bet mājaslapā tas ir tik meistarīgi apslēpts…

Centīšos garos tekstos neizplūst. Šoreiz pamīšus bilžu ierakstiem uzreiz gatavošu arī video, lai jūs varat ceļot kopā ar mums.

Pirmo reizi lidojam ar mazuli. Nav ne jausmas, kā tas noritēs. Lidmašīnā mazo daudz, tāpēc ceram, ka citi vecāki būs iecietīgi, ja Hanna izdomās niķoties. Esam gan sagatavojušies visās frontēs. Īpaša somiņa ar mazām mantiņām, piezīmju lapiņas zīmēšanai un žāvētu augļu konfektītes. Kad viss būs apnicis, noderēs arī iepriekš lejuplādēta mīļākā multene viedtālruņa aplikācijā Netflix. Esam gatavi, jo zinām, ka lidojums plānojas gana garš – gandrīz četras stundas, ko mazulim izturēt vienā krēslā varētu nebūt viegli.

Uh, cik sen nav lidots! No uztraukuma gan miņas nekādas. Mēs sajūsmā skatāmies, kā lidmašīnas iluminatora lodziņā zem mums attālinās Rīgas panorāma. Tad seko kaimiņvalstis un drīz vien arī Polija ar iespaidīgajiem Karpatiem, tad jau Itālijas zābaciņa papēdis… un saulainos skatus nomaina.. pilnīgi negaidīts rudens. Ielidojam Maltā, un šeit ir pelēks, drēgs un līst lietus. Kas to būtu domājis! Biju sagatavojies saulainam pavasarim, kas Latvijā vēl kavējas.

Nākošais pārsteigums arī nav ilgi jāgaida. Pilnīgi nesaprotamamas “mega-rindas”, lai tiktu ārā no lidostas. Bērns jau tā emocionāli ir “uz robežas” pēc tik gara lidojuma un pilnīgi negrib saprast – kāpēc mēs vēl te stāvam. Triju lidmašīnu pasažieri ir pilnīgi apjukuši par esošo situāciju. Mūsu glābiņu sauc Hanna. Apsagi pamana, ka esam ar mazuli, un izved mūs cauri garumgarajām rindām tā, ka vienā acumirklī tiekam cauri šim milzu korķim vien pāris minūtēs. Izrādās, ka pilnīgi visiem pārbauda sertifikātus, un nevis katram desmitajam, kā mēļo citi ceļotāji. Kāds prieks un laime, ka nav jāstāv stundu garajās rindās!

Tālāk īres auto. Ar Maltu ir tā, ka var visu izbraukāt ar sabiedrisko transportu, bet es negribu. Esmu pieradis pie ērtībām, ko sniedz savs auto – braucu, kurp gribu, un braucu, kad gribu. Man nav žēl to pārsimts eiro, lai mans brīvības gars var droši izplest spārnus. Auto mums ir super-puper mazākais, kāds vien iespējams – Toyota Aygo, to izvēlamies speciāli tādu, jo šeit ieliņas mēdz būt ļoti, ļoti šauras. No īres kompāniju plašā klāsta izvēlējāmies Enterprise, tādēļ, ka citiem bija sliktas atsauksmes par slēptām komisijām un naudas krāpšanu. Turklāt, bērnu krēsliņu mums iedeva pilnīgi jaunu no iepakojuma – sīkums, bet patīkami.

Kāpjam iekšā auto! Jopcik, stūre tak otrā pusē! Šis fakts man ir nedaudz aizmirsies – vajadzēs braukt pa ceļa kreiso pusi. Nedaudz bail, bet tāpēc mums ir pilnā auto un veselības apdrošināšana – laižam, būs jautri! Pēc pāris minūtēm jau var sākt pierast, nav nekas dikti grūts. Šeit arī auto kustība ir vienkārša, jo pretējās joslas parasti ir atdalītas ar barjeru. Krustojumi gandrīz neeksistē, visur tikai apļi. Tāpēc nebaidās! Braukt ir gana viegli, jo īpaši ar automātisko kārdu. Es gan sākumā nesaprotu, kā tā jālietot, bet vēlāk viss pielec.

Salas otrā pusē gaida luksus apartamenti, kas ir tikai 20 minūšu braucienā no lidostas. Ierodamies jau ar tumsas iestāšanos. Saimnieks saka, ka mēs esam atveduši lietu – pēdējo reizi lijis esot ap Ziemassvētkiem.. Mums veicas, vai ne? Apartamentos ir viss, ko vien var vēlēties – moderna virtuve, plašas terases, milzu viesistaba un vairākas guļamistabas. Kā teiktu biedrs – ceļotājs Antons Ptuškins – šikardos! Tālumā pat redzama jūra, kaut gan šobrīd pārāk tumšs, lai to saskatītu.

Dzīvokļa saimnieks, kaut sola, aizmirst mums atstāt kafijas kapsulas. Rīts bez kafijas nav iedomājams, mēs būsim kā zombiji, kas netšķir Maltas pludmali no Bolderājas, tāpēc dodamies nelielā “nakts” pastaigā līdz vietējam lielveikalam. Tas mūs dikti pārsteidz ar saviem gastranomiskajiem priekiem, kā, piemēram, 20 veidos marinētām olīvām. Garšo fantastiski, principā vakariņās vietējā bagate, gardi, jo gardi ķiršu tomāti un sauja marinētu olīvu. Tu uzreiz sajūties, ka neesi vairs Latvijā. Svētlaime! Mūsu ceļojums ir sācies!