Brīvdienas Kuldīgā un dāvanu medības

Kuldīga ir viena no manām mīļākajām pilsētām. Nevis vepilsētas šarma vai Ventas rumbas dēļ, nē. Kuldīga ir viena no manām mīļākajām pilsētām, jo tā nepieviļ. Vienmēr var ieturēt gardu maltīti, atrast normālas naktsmājas, un to kļūst tikai vairāk. Tāpēc šoreiz gribu pastāstīt jums par Raiņa ielas apartamenti.

Tas ir liels, divstāvīgs dzīvoklis pašā vecpilsētā. Lai arī pilnīgi renovēts, tas nav zaudējis, vai drīzāk ir pat ieguvis, Kuldīgas vecpilsētas omulības piesitienu. Vēl vairāk to rada patīkamais apgaismojums, īpaši otrajā stāvā, kā arī atsegtās, vecās koka sijas. Ieskaties un pamanīsi, ka interjerā uzmanība ir pievērsta katram sīkumiņam. Mūs tas ļoti priecē. Liela virtuve ar ēdamgaldu, stūrītis ar TV un dīvānu, skaistas guļamistabas (divas) un plaša vannasistaba – perfekta vieta, kur uzturēties ilgāk par vienu nakti un justies komfortabli.

Tepat ap stūri var ieturēt pusdienas Goldingen Room vai restorānā Bangerts, vakara vīna glāzes Rezidence kafe ar skatu uz Ventu.. un brokastīs pie The Marmalde… Nu, kā var nepatikt ciemoties Kuldīgā?

Kuldīgā ir tāds kapteiņa Bangert’s restorāniņš. Iekšpusi labi raksturo vārdu salikums angļu mēlē “shabby chic”, kas tiešajā tulkojumā būtu “noplucis šiks”. Un to es domāju vārdu vislabākajā nozīmē. Bet šoreiz nav runa par interjera dizainu vai manu gaumi, nē, es gribēju uzteikt lielisko servisu un garšīgo ēdienu. Mēs ļoti izbaudījām dažādo zivju uzkodu plati ar marinētiem sīpoliem un olīvām. Kad var kopīgi našķoties, baudīt dzērienus omulīgā pustumsā, gandrīz kā kapteiņa kajītē uz kāda sena kuģa. Arī Pelču forele bija pagatavota ļoti gardi – notiesājām, ka tikai asakas palika pāri. Vienīgais komentārs – iepērciet kādu vietējo amatalu, lai gardo ēdienu var papildināt ar tikpat labu dzērienu. Pačukstēšu, ka jums tepat kaimiņos, Kuldīgā, ir alus darītava Duna, kas piedāvā plaša sortimenta brūvējumus. Brauciet ciemos, baudiet ēdienu un neaizmirstiet rezervēt galdiņu, jo gribētāju ir daudz ?

Jau kuro gadu priecājamies, ka būdami viesi Kuldīgā varam ieturēt gardas brokastis pie The Marmalade. Šeit var ieturēt arī pilnvērtīgas pusdienas vai vakariņas, bet tieši brokastu piedāvājums mūs priecē visvairāk. Tāds laiskais rīts, kad vari vienu reizi nestāvēt pie plīts un kāds tev pagatavo perfektas olas ar gardiem salātiem un bekonu. Tā ir īstā brīvdienu garša.

Otrkārt Marmelādē ir paši, paši gardākie pīrādziņi. Gan ar speķi, gan ar spinātiem, bet gribu uzslavēt tos ar šķiņķi – tie ir vienkārši debešķīgi! Bet kam vairāk garšo saldie našķi – to šeit netrūkst. Šokolādes braunijs ir katra centa vērts un pat varētu vēl piemaksāt. Jāuzteic arī čaklās meitenes, kuras rosās aiz letes – vienmēr patīkama un super laipna apkalpošana! Neticiet? Brauciet ciemos vai brauciet pusdienot vai pēc pīrādziņiem, bet galvenais brauciet!

Agrāk mums bija tāds hobijs kā “thrifting”, ko latviešu mēlē varētu tulkot kā pērļu medības pa lietoto preču veikaliem. Būdami Kuldīgā apmeklējām arī vietējo skandināvu, kur atradām dažas interesantas lietiņas…

Būdami Kuldīgā mēs apmeklējām pašu labāko suvenīru veikaliņu kāds ir redzēts KUULD! Gribu padalīties ar atrastajām pērlēm un mēģināt ietagot visus veikaliņa produkcijas tirgotājus, lai tauta zin savus radošos un izdomu pilnos varoņus. Tie, kuri turpina radīt, inovēt, izdomāt un priecēt mūs ar foršām lietām! Liels paldies arī veikalniekam par sirsnīgo uzņemšanu – tu noteikti padarīji mūsu rudenīgo dienu par diviem smaidiem bagātāku. Smelieties idejas Ziemassvētku dāvanām. Ja kādam no jums (ražotāji) ir vēlme iekļūt mūsu nākotnes video tad droši rakstiet, sūtiet savu produkciju – mēģināsim atrādīt labākajā gaismā.

Mēģinam nosaukt visus favorītus:
⭐️ NU I’ ZIEPES – pilnīgi ģeniāla vārdu spēle, ko sapratīs tikai paši letiņi – Elizabete Soap Art
⭐️ Betona paliktņi glāzēm – ļoti estētiski un ilgtspējīgi – CONCREETS BETONS
⭐️ Ādas aproce VILKS – gaumīgs, unisex aksesuārs no RR
⭐️ Kulons PULKSTEŅA MEHĀNISMS – Volfwood accessories
⭐️ Foršā “pēc ziemas atkal nāks pavasaris” emaljas piespraude no Krista Bitmete
⭐️ Vienmēr gaumīgās etno rotas no Baltu Rotas
⭐️ Mīlīgie lietus mākonīšu auskari no ABE
⭐️ Košās zivtiņu piespraudes no Shadow X may.be.pins??
⭐️ Visu veidu, formu un krāsu sveces – Dobeles sveces – veikals
⭐️ Vilnas dūraiņi no SARMA linen&wool design
⭐️ Rokām austas šalles – autors nezināms.
⭐️ Kolosāli bilžu rāmji no otreiz izmantotiem materiāliem – autors nezināms.
⭐️ Zivtiņu ilustrācija rāmī no Zane Veldre-
⭐️ Dažādu zivtiņu realistikas replikas kā mīkstās mantiņas – GAIL
⭐️ Koka traktoriņi un lidmašīnas – autors nezināms.
⭐️ Silmachy dabīgā kosmētika par, kuru pastāstīsim tuvākajā laikā.

Vasrā esot noteiki jāatnāk ciemos uz CIRCUS KAFE, kur var apēst labāko un gardāko picu Kuldīgā. Turēsim pie vārda un brauksim baudīt, kad saule atkal sildīs!