Alus Darītava Viedi brūvējumi

ervinavideoblogs.lv-Viedi-alus-daritavas-alus

VIEDI ir viens no Latvijas mazajiem brūžiem, kas izstrādā, eksperimentē un ražo izteikti bagātas garšas eilus. VIEDI var viegli pamanīt starp citiem craft beer censoņiem vizuālā stila dēļ, kas nevis uzsver smagnējumu un gotiskumu, kā tas ir saskatāms klasiskajās alus etiķetēs, bet gan iet savu ceļu. Askētiskie grafikas elementi, ar flomīti radītie nosaukumi piešķir brūzim rotaļīgumu un intrigu, kuras pudelēs, nudien, netrūkst. Alus nav pasterizēts, nav filtrēts, tāpēc vairāk par diviem brūvējumiem vienas degustācijas laikā izdzert neieteiktu. Kā vakara naglu vai vakara garšīgo alu pirkuma groziņā ielieciet noteikti. Ja līgo svinēt dodaties pie saviem radiem vai draugiem, šis būtu labs ciema kukulis nama tēvam vai saimniecei. Priekā!

 

ervinavideoblogs.lv-Viedi-alus-daritavas-alus-saulgriezis

Alus darītava VIEDI – Saulgriezis / 4,8% / Latvija
Smarža saldeni burvīga, garša apinīga ar maigu, glāstošu, šampanietim līdzīgu gāzējumu. Šķiet, ka miežu iesals mums kaut kur gēnos iekodēts – tas padara alu latviski garšīgu.

 

ervinavideoblogs.lv-Viedi-alus-daritavas-alus-blondais-greks

Alus darītava VIEDI – Blondais grēks / 4,3% / Latvija
Garšā šķiet kā divu dažādu alu sajaukums – maigais dzintara eils ar atsvaidzinošo kviešu alus. Ļoti patīkams, šo noteikti der izvēlēties tiem, kam rūgtie ali nepatīk.

 

ervinavideoblogs.lv-Viedi-alus-daritavas-alus-sazobes

Alus darītava VIEDI – Sazobe / 5,8% / Latvija
Smarža ļoti izteikta, puķaina, dzestra un atsvaidzinoša.  Rūgtums ir kārtīgs un spilgts, bet tajā pašā laikā alus ir maigs kā spilvens ar patīkamu gāzējumu. Rūgto brūvējumu skeptiķiem šis būtu jānoprovē, varētu kļūt par pārējas alu uz dark side rūgto fanu zonu.

 

ervinavideoblogs.lv-Viedi-alus-daritavas-alus-rodeo

Alus darītava VIEDI – Rodeo / 5,6% / Latvija
Alum nav izteikta smarža, garšas uzbūvē tas ir pilnīgi atšķirīgs no saviem brāļiem Saulgrieža un Sazobes. Labi nobalansēta garša starp saldo un rūgto, arī bez ēdiena vai uzkodām varētu iztukšot  vairākas pudeles.

 

ervinavideoblogs.lv-Viedi-alus-daritavas-alus-jaunais-vilnis

Alus darītava VIEDI – Jaunais Vilnis / 4,5% / Latvija
Smarža vēsta, ka alus būs rūgts, bet baudot ir vieglāks par Saulgriezi, Sazobi vai Rodeo. Garša tīra un izteikta ar kārtīgu rūgtu spirgtumu. Vasarā pie sašlika šāds alus ir tīrs kaifs, bet nav tik interesants par pārējiem Viedi aliem.

 

ervinavideoblogs.lv-Viedi-alus-daritavas-alus-aklais-randins

Alus darītava VIEDI – Akalais randiņš / 5,0% / Latvija
Neierasta, spēcīga, skāba garša, kas momentā rada sausuma sajūtu mutē. Īpatnējs alus – tik daudz dažādu garšu nianšu, jo vairāk malko, jo vairāk iegaršojas.

Rezumējumā – alus darītava VIEDI noteikti iet pareizā un aizraujošā virzienā ar izvēlēto brūvējumu filozofiju. Tie ir interesanti, garšīgi un ar gaumi izturēti.

Ar šādu alu Latvija noteikti var lepoties!

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

2 responses

 1. intars Avatar
  intars

  izdzēru Jauno Vilni un Saulgriezi, un nākamajā dienā pats neticēju, bet bļin, galva sāpēja ne pa jokam 🙂

  1. ervinavideoblogs.lv Avatar
   ervinavideoblogs.lv

   Nefiltrēts, dzīvais alus 🙂

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.