Blik – Šitake marinētas sēnes

Blik šitake marinētas sēnesJa esat sēņu mīļotājs, tad zināt, kāda ir sajūta, kad siekalas saskrien mutē, ieraugot marinētu sēņu burciņu. Starp plašo sēņu burciņu piedāvājumu, sēnes, kas nav šampinjoni, patiesībā, veikalos nav plašā klāstā. “Mikado” piedāvā marinētas nameko, “Schroeder” – sēņu asorti vai arī marinētas celmenes, „KOK” ir vienīgais ražotājs, kurš plauktus pilda ar mums ierastām baravikām vai arī sēņu asorti (sviesta bekas, baravikas, gailenes). Ja meklē, var atrast „Best Time” produkciju (krimildes vai marinētas celmenes, kā arī sēņu asorti) un „Novella” sēņu asorti.

Itālija, Ķīna, Lielbritānija, Polija.. Latvijā ražotas šeit, protams, nav, kaut gan ārzemēs tā tik vien stāstām, ka esam sēņu zeme. Šoreiz pamēģinājām „Blik” šitaki sēnes (daudzās uzrakstu versijas „šitaki”, „šiitakē” un „šitake” nevieš uzticību), kaut gan viņi ražo arī nameko (celmenes).

Šitake?

 

Kā garšoja? Ja jāsaka kā konservētu sēņu mīļotājam, tad – draņķīgi. Viegli saldi sāļas sēnes, garša nav izteikta un visādā ziņā neasociējas ar kaut ko gardu. Varbūt kādām pikantām uzkodām viena šāda sēnīte virsū kā dekorācija būtu ļoti labs variants, taču nekur citur šīm pielietojumu neredzu. Labprāt nobaudītu nopērkamas tradicionālās – konservētās sēnes vai kādu eksotiskāku versiju. Kuras jūs ieteiktu?

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

  1. Es šīs sēnes lieku salātos (tos, kurus papildinu ar eļļu un citronu, nevis majonezi vai krējumu). Bet, pirms tam gan noskaloju… Bet, kopumā, ja var atrast krievijā, vai vācijā ražotus sēņu konservus, labāk ņemu tieši tos…

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.