Gardā meistarklase ar Gourmet Studio

Kad e-pastā saņēmu ziņu par jauno garšvielu meistarklasi, dikti sapriecājos, jo tik daudz ko nezinu par atsevišķām garšvielām. Ir protams mīļākās, kuras lietoju bieži un daudz, bet simts punkti – ir kas tāds, ko neesmu vēl izmēģinājis. Realitātē viss bija nedaudz citādāk nekā biju iedomājies.

Šoreiz ēdienu gatavoja Rihards Frīdenbergs Kalniņš, ecocatering.lv īpašnieks un šefpavārs. Jau no paša sākuma Rihards tik aizrautīgi sāka stāstīt par sašliku un tā marinēšanu, vistas dalīšanu, ka Gourmet Studio pārstāvim nebija aš kur vārdu iespraust.

Tas man likās nepareizi, jo atnācām klausīties par garšvielām un Gourmet Studio piedāvājumu, tā vietā divu stundu garumā klausījāmies, kā ir jāmarinē gaļa. Lieki piebilst, ka visi klātesošie, ēdienu gatavošanas entuziasti, noteikti labi zina, kā tas darāms. Stāstiet mums par garšvielām!

Marināde, kuru bija veidota šim pasākumam, ļoti elemetāra – sastāvēja no Gourmet Studio sašlika garšvielu maisījuma (vēl vienkāršāk nav iespējams). Tāpēc es patiešām nesapratu tās garās runas.

Sašliks sanāca garšīgs, pirmais vistas kumoss gan visiem baudītājiem likās par sāļu. Cūkgaļa bija jau gardāka, bet klasiskais etiķis ar sīpoliem un garšvielām, tomēr tuvāks sirdij.

Pesto tika veidots arī ļoti elementāri – zaļumi, eļļa, sāls un pipari (pēc garšas var pievienot ķiplokus, bet tradicionālajā versijā tiek izmantots arī siers un rieksti). Visu blenderī iekšā un pesto gatavs. Tika gatavoti divi dažādi pesto. Pirmais bija no lakšiem jeb tautā sauktiem meža ķiplokiem – ārkārtīgi garšīgs (šim parastie ķiploki netiek pievienoti). Otrs – zaļumu pesto bija stipri maigāks, garšas ziņā man prasījās viņu izteiksmīgāku, bet, nu, tā jau ir gaumes lieta. Pie grillētas gaļas es nekad nepasniegtu papildus treknumu, jo gaļa pati pa sevi jau ir smaga pārtika.

Par garšvielām, protams, šo to arī uzzinājām, bet neko tādu, kas varētu noderēt ēdienu gatavošanā. Vienīgais – uzzināju par vienu lielisku garšvielu maisījumu ar nosaukumu “Brušetta Tomate”, kura sastāvā ir: tomāti 40%, garšvielas, sāls, virces, paprikas ekstrakts. Kā ieteica Gourmet Studio pārstāvis – ņemam šo brīnumu un iejaucam sviestā, atļaujam tam nedaudz ievilkties un sanāk ļoti garšīgs smērējamais sviestmaizēm vai tostermaizēm. Garšīgs, nudien, un dozēt garšvielas vajag minimāli, garša ir ļoti spēcīga. Pa virsu kādu sieru un sanāk interesantas uzkodu maizītes.

Gandrīz aizmirsu pieminēt garšīgo Arnaud de Villeneuve sarkanvīnu, kas gatavots no trīs šķirņu vīnogām starp Pirenejiem un Vidusjūras piekrasti. Lai gan pieder pie lētā gala vīniem, mmmm, pie gaļas vienkārši lieliski. Tas tika pasniegts īpašajās Open Up glāzēs, kas paredzētas perfektākai vīna baudīšanai, jo to neparastā forma speciāli izstrādāta, lai vīna aromāts un katrs malks paspilgtinātu garšu. Glāzes varat iegādāties Rito veikalos, vīnu Gourmet Studio Berga bazārā.

Visas bildes skatieties mūsu facebook lapā.

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.