Gardā meistarklase ar Lauri Aleksejevu

Jau otrā meistarklase manā kontā, šoreiz ar šefpavāru Lauri Aleksejevu no restorāna 36. līnija, un šoreiz mācīsimies gatavot šādus ēdienus:
1) Taizemiešu salāti ar liellopu fileju;
2) Fenheļa, patisona un puķkāposta krēmzupa (ar sēnēm un riekstiem);
3) Tiramisu ar Melno balzammu un upenēm.

Lauris ir ļoti atraktīvs un atvērts cilvēks, tāpēc varu doši teikt, ka šādas meistarklases Laura vadībā ir tīrā bauda. Šķiet, jautājumi šefpavāram bira kā no pārpilnības raga un ne tikai par meistarklasē gatavoto, bet arī par citām receptēm. Meistaram nebija pilnīgi nekādu problēmu izstāstīt, gan kā pareizi taisīt zivju zupu ar buljonu, gan kā uzcept sulīgu vistas krūtiņu. Cepuri nost, iecietība un laipnība ūber alles.

 


Šoreiz arī klātesošo, šķiet, bija vairāk kā pagājušajā reizē, pat viens vīriešu kārtas pārstāvis – progress ir noticis.

Pirmais, ko Lauris gatavoja bija “Taizemiešu salāti ar liellopu fileju”. Galvenā dīvainākā sastāvdaļa bija “Zivju mērce”, kas esot tik dikti smirdīga, ka izmantot var tikai jaucot kopā ar citām sastāvdaļām – laims, cukurs un svaigi kapāts čilli. Līdzko mērce ir sajaukta, tā iegūst pavisam citu smeķi un aromātu, ko visi varēja nogaršot, pirms tā tika pievienota salātiem.

Pase salātu sastāvēja no liellopu filejas, sarkanajiem sīpoliem, ķiršu tomātiem, svaiga gurķa, koriandra (kinza), salātu lapām, piparmētras un lociņiem, kā arī no pieminētās mērces.

Lielākais kārums no salātu sastāvdaļām bija maģiskā liellopa fileja, kas redzama augšējā bildē. Tā bija tik mīksta, sulīga un irdena, ka vienkārši kusa mutē. Lūk, tur jums lielā starpība starp parastu liellopu no tirgus plača un izturētu restorāna kvalitātes gaļu. Ļoti gardi, lai arī liellopu principā neēdu.

Atnākušie ieturēja vieglas vakariņas, nevis tikai degustēja gatavotos brīnumus ar mazo karotīti. Gatavotais daudzums bija pietiekošs, varēja pat dabūt papildus porcijas un no visas sirds izgaršot specifiskos salātus. Liels pluss, salīdzinot ar iepriekšējo meistarkasi.

 

Salāti, protams, bija fantastiski – svaigi, sulīgi, ar ļoti interesantu, bet labu garšu un lielisko gaļu. Ļoti, ļoti gardi u,n mazāk vai vairāk, arī pietiekami satīgi, pat no nelielas porcijas. Šos varētu gatavot vismaz reizi nedēļā, ja vien varētu atrast tik labu liellopa gaļu.

 

Kamēr palīgs servēja porcijas un visi baudīja ēdienu, Lauris pa to laiku paspēja atbildēt vēl uz kādiem 20 jautājumiem no zālē klātesošajiem.

Solvita Smiļģe – “Dienas ēdieni” galvenā redaktore.

Nākamais ēdiens bija izcilā krēmzupa ar sēnēm un maltiem riekstiem, kuras pamatsastāvā ir puķkāposts, pastinaks un fenhelis.

Lauris pārbauda vai ar sēnēm viss ir kārtībā. Joks.

Zupu pagatavot var diezgan vienkārši, nelielā ūdens daudzumā novāra galvenos dārzeņus, tad tos sablenderē, pievieno saldo krējumu un kausēto sieru. Zupu izkāš cauri sietam, paber pa virsu sēnes un samaltos riekstus. Detalizētu recepti meklējiet Dienas Ēdieni 22. numurā, kas iegādājams līdz 7. novembrim.

Zupa bija garda un patīkami krēmīga. Vienīgais, man nedaudz traucēja baraviku tipa sēnes, kas bija diezgan lielos gabalos un pacietas kā ābols. Gailenes pie šīs zupas garšoja vislabāk. Visādā ziņā, lieliska zupa – pārsteidziet savu ģimeni vai ciemiņus ar šo recepti.

Pēdējais vakara gardais ēdiens bija tiramisu. Kas par tiramisu… es pat izņemtu ārā to pirkstiņus, lai būtu vairāk krēma un upeņu sīrupa. Gardi, gardi, gardi. Vairāk gan par vienu glāzi nebūtu iespējams notiesāt, ļoti sātīgs un salds pasākums. Protams, ka vēl svaigās ogas, kas sniedz pilnīgu ekstāzi.

Šī meistarklase man patika daudz labāk par iepriekšējo. Lauris bija uzdevumu augstumos un publika bija ļoti aktīva, un smēlās noderīgas zinības pie katras izdevības, tas noteikti ir Laura nopelns ar savu patīkamo personību un lielo zināšanu krājumu. Ne vien uzzinājām dažādas receptes, fiškas no šefpavāra, bet pie viena vēl paēdām un labi pavadījām laiku. Paldies!

Foto: www.freakart.lv

Lūk arī neliels video par šo meistarklasi:

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

3 responses

  1. Viss būtu daudz labāk, ja nebūtu uzraksta – “Nav šāda videoklipa”. 🙁

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.