Gardēžu prese – Dienas Ēdieni

DIENAS ĒDIENIGaršīgi!
Galvenā redaktore: Solvita Smiļģe. Žurnāla redaktores: Anda Sestule, Daina Lapiņa / Māksliniece: Rūta Mežavilka / Datorgrafika: Raivis Salmiņš, Jānis Pauzers
Cena: 0,65 Ls

Lai arī šis žurnāls ir nodrukāts uz nu jau pierastā tualetes papīra, kā lielākā daļa dzeltenās preses, satura ziņā veldzē ļoti labi un papīra kvalitāte neattur no iegādes. Cerams, ka nākotnē, ar lasītāju pieaugumu, arī papīrs kļūs biezāks un izturigāks.

Pēc satura lapas jau varēsiet noprast, kas mani sajūsmina par šo izdevumu. Un tā ir daudzpusība. Izdevums gan sniegs interesantas receptes no lielajiem pavāriem, gan informēs, kuru vīnu iegādāt, gan dažādus padomus, ieteikumus utt. Tieši tas, ko sagaidu no gardēža preses izdevuma. Varbūt es šobrīd izklausos pēc uzpirkta blogera, bet tā nav, šī ir tikai mana brīva iniciatīva informēt jūs, kas ir šajos izdevumos un par favorītiem starp tiem.

Viena no feinajām lietām, kā vecos izdevumos, ir jautājumu/atbilžu lapa. Varbūt liekas vecmodīgi, bet šeit atbild nevis Jana no grāmatvedības, bet gan šefpavāri ar lielo burtu. Kas manā skatījumā ir ļoti jauks risinājums un profesionāla attieksme pret savu lasītāju. Jo kur gan radītos iespēja tev uzdot jautājumus lielajiem pavāriem?

 

Nākošā lieta, kas ļoti patīk ir jau iepriekš pieminētā produktu/izejvielu degustācija, ko ik pa brīdim piekopju arī savā blogā. Lai arī kāds bloga lasītājs ieminējās, ka iespējams tas ir reklāmas raksts/triks, man tomēr patīk salīdzināt savu ikdienas izvēli un profiņu viedokli par veikalos pieejamajām precēm, lai tur reklāma vai nē. Ļoti laba lieta, ko iekļaut savā žurnālā, jo neviens cits to nedara, spriežot pēc šī gardēžu preses ierakstiem.

 

 

Maltīte bieži vien nevar iztikt bez laba vīna, kas izceltu katra pavāra meistardarbu. Es bieži vien mulstu starp plauktos esošajiem vīnogu brīnumdzērieniem, izvēle ir grandiozi liela un grūta. Un šajā atvērumā man palīgā ar izvēli nāk zinoši cilvēki ar savu pieredzi un ieteikumiem. Ļoti feini.

 

 

Protams, ka žurnālā ir arī receptes, to tak mēs arī sagaidām no gardēžu preses. Mans fans ir tajā ka beidzot aiz receptes ir arī seja un autora vārds. Un autori ir visdažādākie, no cilvēkiem kam to patīk darīt un tā lieta padoas līdz šefpavāriem no Latvijas labākajiem restorāniem. Tieši šo rcepti ieliku, jo tā ir vienkārša un ļoti garda, pats izmēģināju tāpēc arī cildinu un publicēju.

 

 

Publicētās receptes ir ļoti dažādas un noteikti katrs atradīs, ko savam vēderam un gaumei tuvu, piemēram šos brīnumus es plānoju izmēģināt tuvākajā laikā un pārsteigt savus draugus nevis ar ierastajiem salātiem, bet gan ar kaut ko pa jaunam izgudrotu no mūsu bērnudāza dienām.

 

 

Žurnālā ir arī interesanta lapaspuse ziņkārīgajiem – ko gan citi notiesā savā ikdienas dzīvē? Sīkums, bet ļoti interesanti, ielūkoties kāda cita līdzpilsoņa šķīvī un ledusskapī.

 

 

Neizpaliek arī padomu vai informatīva rakstura lapas, kurās lasītājs var smelties jaunas zināšanas, kas veicinātu kulināros piedzīvojumus.

 

 

Kā arī ieskats par lietām, kas palīdzēs virtuves darbos vai kur un kā izvēlēties labākos loriņus/piederumus savai virtuvei un ciemiņu uzņemšanai. Šis atvieglo staigāšanu pa veikaliem un sniedz informāciju, kurā virzienā doties noteiktās preces meklējumos. Informatīvi un noderīgi.

 

 

Verdikts: viens no favorītiem, jau aprakstīto īpašību un satura pēc. Noteikti maksātu arī vairāk par pašu izdevumu, ja drukātu uz labāka papīra nevis šī lētā fuj-nekam-nedar papīra. Daudzpusīgs žurnāls ar interesantu saturu, visdaudzpusīgākai publikai.

Būtu ļoti kruta, ja tiktu iekļauti apraksti/apskati par krogiem/bāriem/restorāniem ar ēdienu/atmosfēras vērtējumiem, liekas agrāk tāda lieta bija vienā no Diens avīzēm – pievienojiet lūdzu šādus rakstus šim izdevumam. Ja tā notiks tad es noņemu cepuri šī izdevuma un redaktores priekšā. Tā tik turpināt.

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

  1. šis ir arī mans favorīts ēdmaņu presē LV, krogus apskati ir DienasIzklaidē, parasti Playboy’a redaktors Zirnis apskata kārtējo jauno ēstuvi…

  2. Mincis Avatar
    Mincis

    Katru mēnesi noperku šo + ievas virtuve

  3. Tu mani ieintriģēji! 🙂

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.