Hellmann’s BBQ un burgeru mērce

Hellmans bārbekjū un burgeru mērce
foto – http://www.freakart.lv

Ervīns: mērci iegādājāmies ar akcijas cenu, kas, manā skatījumā, bija ļoti maza tik specifiskām mērcēm – 0.79 € / 250ml. Tieši burgeru mērci veikala plauktā pamanīju pirmo reizi un, izstudējot abu mērču saturus, izrādījās, ka nekādas indes iekšā nav iekļautas.

BBQ mērci gan garšoju pirmo reizi, nekad nav bijusi vajadzība. Bet nesen sagribējās nevis marinētu šašliku, bet gan gaļu, kuru pēdējā cepšanas stadijā apsmērē ar minēto mērci, kā to dara Amerikā, kad kūpina ribiņas. Kā latvietim mērces garša asociējas ar kūpināto siera desu. Tagad tik jāsagaida piknika diena, lai mērci liktu lietā un iemēģinātu, ko neierastāku standarta gaļas rituālos.

Burgeru mērce garšo precīzi kā Hessburger siera burgerī, bet ne tik labi kā Street Burgers meistarklasē ar Aleksandru Vēveru. Pa lielam garšo pēc majonēzes, sinepēm un marinētiem gurķīšiem. Latviešu tulkojumā rakstīts, ka mērce paredzēta sviestmaizēm, un tam var droši piekrist. Es pagaršoju šo mērci arī ar ceptu gaļu un nebija ne vainas.

Tiem, kas vēlas nedaudz vairāk Amerikas savos vasaras piknikos – iesaku!

Alise: pagaršojot BBQ mērci, no sākuma sajutīsiet patīkamu saldskābumu, kuru ātri vien nomāks ļoti izteikta kūpinājuma garša. Šāda buķete vidusmēra garšu kārpiņu latvietim varētu būt eksotisks pārsteigums, kaut gan es šo noteikti sauktu par klasisku amerikāņu vasaras bbq mērci, kas noteikti jāpamēģina. Mērce paredzēta tikai gaļai, kaut gan amerikāņu ēšanas paradumos bbq mērce, sajaukta ar Vorčesteršīras mērci (kas ir arī šajā Hellmann’s piedāvājumā), ir ierasts papildinājums salātiem (aptuvenais sastāvs – salātlapas, tomāti, konservēta kukurūza, gaļa, mērce). Lai interesanti papildinātu ēdienkarti vasarā, piemēram, 4.jūlijā, kad ASV svin Neatkarības dienu, šī būs ideāla izvēle.

Burgeru mērce, kā jau pienākas, ir ar ļoti izteiktu garšu. Šāda starp maizītēm un gaļu nepazudīs, un lietošanas varianti šādai varētu būt ļoti daudzi, tik ļaujiet vaļu fantāzijai. Manuprāt, garšīga, “ātrais variants”, kad nav laika pašam īpaši gatavot. Pozitīvākais, ka tās sastāvā neatradīsiet neko divdomīgu, kaitīgu. Ejot ciemos pie klasiska vecpuiša šo ņemiet līdzi kā sālsmaizes dāvanu, viņš spēs novērtēt 🙂

Publicējis

Publicēts iekš

Birciņas:

Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.